Olimpiyat Ateşi en çok ona yaradı

Pekin Olimpiyatları'nın açılış töreninde meşaleyi yakan eski Çinli jimnastikçi ve iş adamı...

12.08.2008 - 11:21 | MediaCat

Pekin Olimpiyatları’nın açılış töreninde meşaleyi yakan eski Çinli jimnastikçi ve iş adamı Li Ning, şirketinin hisseleri değer kazanınca servetini 30 milyon dolar artırdı.

Yatırımcılar, Cuma günkü açılış töreninde muhteşem bir gösteriyle meşaleyi yakarak, artık bütün dünyanın tanıdığı bir isim haline gelen 44 yaşındaki Li Ning’in spor giyim firması ‘Li Ning Co. Ltd’ şirketinin küresel çapta tanınacağı umuduyla şirketin hisselerini kapıştılar.

Her ne kadar Li Ning’in firmasının satışlarının artması zor gibi gözükse bile, firmasının hisseleri bugün sabah Hong Kong borsasında yüzde 5 değer kazanarak hisse başına 18,50 dolara çıktı. Böylece 1984 Los Angeles Olimpiyatları’nda 6 madalya kazanan Li Ning’in şirketinin hisseleri 30 milyon dolar değer kazandı.

2018 yılına kadar dünyanın en büyük beş spor markasından biri olmayı hedefleyen Li Ning firması, olimpiyatlara katılan Çin, İspanya ve İsveç takımlarının spor giyimlerini sağlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.