‘Okul açılışı’ reklamverenin ilgisini çekti

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), her hafta hazırladığı “en çok reklam alan yerli diziler” araştırmasının sonuçlarına göre, 19-25 Kasım haftasının prime time diliminde, reklamverenin en çok ilgi gösterdiği yerli dizi, 61 markanın yaklaşık 39 dakika reklam verdiği...

28.11.2007 - 12:32 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), her hafta hazırladığı “en çok reklam alan yerli diziler” araştırmasının sonuçlarına göre, 19-25 Kasım haftasının prime time diliminde, reklamverenin en çok ilgi gösterdiği yerli dizi, 61 markanın yaklaşık 39 dakika reklam verdiği Sıla dizisi oldu.

Haftanın en çok reklam alan yerli dizileri araştırmasına göre, reklamverenin en çok tercih ettiği yapım, ATV’nin töre dizisi “Sıla” olurken, ikinci sırada ise yine aynı ekranda izleyicileriyle buluşan “Selena” yer aldı. Dizilerin reklam sürelerinde genel bir düşüş olduğu gözlendi…

Çekimleri çoğunlukla Mardin, Nusaybin ve Midyat’ta gerçekleşen “Sıla” dizisinin yapımcı firması Most Production’ın öncülüğünde yaptırılan okulun açılışı, medyadan büyük ilgi görürken, diziye olan reklamveren ilgisinde de artış gözlendi. Hafta boyunca Gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde toplam 67 habere konu olan Sıla dizisi, yayımlandığı gecenin rating sıralamasında en çok izlenen ikinci yapımıydı. Diziye en çok reklam veren markalar ise Şekerbank, Nestle, Doritos, Turkcell ve Molfix oldular.

Haftanın, reklamveren tarafından en çok tercih edilen ikinci yapımı ise yine ATV ekranlarında izleyicileriyle buluşan ve “iyi” ile “kötü”nün mücadelesini anlatan “Selena” oldu. Selena, 52 markanın reklamını yaklaşık 37 dakika boyunca izleyicileriyle buluşturdu. Diziye en çok reklamı Yataş, Yapı Kredi Emeklilik ve Yapı Kredi Bankası verdi. Firmaların geçen hafta en çok reklam verdiği üçüncü yerli dizi Hepsi grubunun oynadığı Hepsi 1 olurken, onu Elveda Rumeli ve Zoraki Koca takip ettiler.

Bu haftanın sürpriz ismi ise ilk 10 listesine girerek dikkatlerini üzerine çeken Kanal 7’nin yapımı, İstiklal oldu. İki yıl süren hazırlık ve çekim aşamalarından sonra Kanal 7 ekranlarında izleyiciyle buluşan dizi, Türk tarihinin 1878 -1923 yılları arasındaki destansı hikâyelerini ekranlara getiriyor.


ATV, altı dizi ile reklamverenin markajında…

19-25 Kasım haftasının “en çok reklam alan yerli diziler” listesindeki ilk on diziden beşi, ATV ekranlarında izleyiciler ile buluştu. Sıla, Selena, Hepsi 1, Elveda Rumeli, Hatırla Sevgili ve Kelebek Çıkmazı gibi sevilen diziler, tablonun üst sıralarında yer alırken, reklamlarını reytingleriyle de desteklediler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.