KARPAT'a yeni kreatif direktör

Oktar Akın hakkında bilmediğiniz 6 şey

Singapur öyküsü, beyaz gömlek hükümdarlığı ve kasapla kurulan bağ...

31.07.2017 - 09:55 | Tuğba Özögretmen

Leo Burnett İstanbul Kreatif Direktörü Oktar Akın’ı daha yakından tanımak isteyen meraklı gözleri az biraz aşağıya alalım…

Serinin önceki isimlerine göz atmak isteyenleri, Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu, Titrifikir Kurucu Ortağı ve ECD’si Kerem Kanık, 4129Grey CEO/Chief Happiness Officer ve Grey EMEA Chief Digital Officer Alemşah Öztürk, Cheil Worldwide Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Serdesin Kurucu ve Chief Creative Director’ı Serhat Bayram, Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev, Tribal Worldwide İstanbul Ajans Başkanı ve ECD’si Arda Erdik, Punch Kurucu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça, Rafineri Kreatif Direktörü Setenay Özcan Yıldırım, Ogilvy&Mather İstanbul ECD’si Selim Ünlüsoy, C-Section Kreatif Direktörü Kıvanç Talu, MullenLowe İstanbul ECD’si Emrah Akay, Medina Turgul DDB Yönetici Kreatif Direktörü Gökhan Erol, Conept ECD’si Kerem Özkut, Puck Global Kreatif Direktörü Haluk Erkmen, SesliHarfler linked by Isobar CEO’su Özgür Karaçak, Movida Plus MAP Ajans Başkanı Oğuzhan Akay, Tribal Worldwide İstanbul Kreatif Grup Başkanı Güldeniz Şeşen ve Batesmotelpro Kurucu Ortağı Volkan Öge‘nin bilinmeyenlerine alalım.

1. Neredeyse biyolog olacaktım.

Üniversite sınavında ne hikmetse ODTÜ Biyoloji Bölümü’nü kazandım. 3’üncü sınıfta bir gün, üzerimde beyaz laboratuvar önlüğüyle mikroskop altında birtakım hücre bileşenleri boyamaya çalışırken aklım başıma geldi. Bıraktım. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film Animasyon Bölümü’nden birincilikle mezun oldum.

2. Hayatımda hiç “emoticon” kullanmadım.

Hani şu klavyedeki karakterleri kullanarak ifadeleri, hisleri simgeleyen şeyler yapılır ya. Mesela iki nokta üst üste işaretinin yanına parantez kapama işareti konur. İşte ben bugüne kadar hiçbir yazışmamda onlardan kullanmadım.

3. Dolabımda sadece beyaz gömlek yok.

Sayısını bilmediğim kadar beyaz gömleğim var. Beyaz gömlek giymek iyi hissettiriyor. Sanki lise hiç bitmemiş gibi. En iyi tarafı da hayatımda “Acaba bugün ne giysem” diye bir soru yok. Ama sadece beyaz gömleklerim var zannetmeyin. İki tane de siyah gömleğim var. Canım bir çılgınlık yapıp renkli şeyler giymek istediğinde onları giyiyorum.

4. Singapur’da yaşadım.

Singapur’da, McCann’de kıdemli art direktör olarak çalıştım. Reklam yaratıcılığıyla ilgili vizyonumu orada edindim diyebilirim. Yaratıcılığın hâlâ kral olduğu bir pazar. 25 yaşına gelip de hâlâ Cannes Lions almamış olanlara bir tuhaf bakıyorlar oralarda.

5. Kasabımla çok özel bir ilişkim vardır.

Özleriz birbirimizi. Sıklıkla telefonda konuşuruz. Elinde bana verebileceği iyi bir et yoksa, ne yaparsam yapayım o gün bana satış yapmaz. Ben de o akşam gider ıspanak filan yerim. Veya eline iyi bir parça geçtiyse, arar. Heyecanlanırım. O gün planımda yoksa bile koşar gider alırım. Yerim. Kaçırmam. Kaçırırsam uykum kaçar.

6. Bağlaç olan de/da’nın yazılışında hata payım sıfırdır.

İlkokulda annem kurs öğretmenimdi. Artık nasıl öğrettiyse öğretti bana bu bağlaç işlerini. Hiç hata yapmam. Yapanları da anlamam.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.