Ogilvy’den MediaCat Tasarım eki: Reklamcılk

Ajans, eğlenerek hazırladığı Reklamcılk ekini iftiharla sunar.

04.03.2014 - 11:55 | MediaCat

MediaCat Mart sayımızın eklerinden biri de Ogilvy&Mather İstanbul tarafından Tolga Büyükdoğanay editörlüğünde hazırlanan Tasarım ekimiz ‘Reklamcılk’.

Editör yazısına David Ogilvy’nin ‘İnsanlar eğlenmedikleri zaman nadiren iyi iş üretebilirler’ sözüyle başlayan Büyükdoğanay, Reklamcılk tasarım ekinin nasıl ortaya çıktığını şu sözlerle anlatıyor:

“Düşünüyoruz, kalkıyoruz, koşuyoruz, duruyoruz, terliyoruz, üşüyoruz, her koşulda çalışıyoruz, reklam yapıyoruz. Ve bunu yaparken; bazen değerlerimizi, bazen değerlilerimizi bir kenera bırakmaktan, gündüzlerden ve gecelerden vazgeçmekten hiç çekinmiyoruz. Bununla gurur duyup, gece saat 03.00’da ajansta check-in yapıyoruz.

Neden?

Çünkü biz deliyiz. Yaptığımız işi çok seviyoruz. Bir ürün mü gördük, bir hizmet mi duyduk, ona bir kampanya düşünmeden, pazarlamaya çalışmadan duramıyoruz. Buna yapacak bir şeyimiz yok.

Tek çözüm var: Yaparken biraz eğlenmek.

David de bunu söylüyor.

Eğlenin, kaygıları kahkaha ile yok edin. Coşkuyu teşvik edin.

David’i dinledik; reklamcılık ile ilgili ne var ne yok ise karşımıza aldık, bunlar birer marka olsalardı, ne olurlardı diye düşündük, logosundan web sitesine kadar tasarladık.

Biraz cılkı çıktı, adı da Reklamcılk oldu.

İyi eğlenceler.”

Reklamcılk ekinden seçtiğimiz örneklerin bazıları aşağıda, tamamı ise MediaCat Mart sayısıyla birlikte Reklamcılk ekinde…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.