Ogilvy İstanbul, Cresta’ya çok yakın

Ogilvy İstanbul, “Önyargılar” reklam filmi ile Cresta Reklam Ödüllerinde finale kaldı...

10.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Ogilvy İstanbul, “Önyargılar” reklam filmi ile reklam dünyasının prestijli ödülleri arasında yer alan Cresta Reklam Ödüllerinde finale kaldı. Bu yıl 13.’sü dağıtılacak ödülleri kazananlar 25 Ekim 2010 tarihinde açıklanacak.

Ogilvy İstanbul, Zaman gazetesi için hazırlanan “Önyargılar” adlı reklam filmi ile Cresta Reklam Ödülleri yaratıcılık yarışmasında finale kaldı. Ogilvy ve Zaman işbirliğinin üçüncü kampanyasında önyargıların kaynağına vurgu yapılıyor, kişisel ve toplumsal engeller resmediliyor. Önyargılara maruz kalan insanlar kadar, önyargıları besleyen insanların da zarar gördüğü mesajı veriliyor.

New York merkezli Creative Standards International firması ile Uluslararası Reklamcılık Derneği (International Advertising Association- IAA) işbirliği ile 1993 yılından bu yana dağıtılmakta olan Cresta Reklam Ödülleri, reklam dünyasının prestijli organizasyonları arasında yer alıyor.

Bu yıl ödüllerin büyük jüri başkanlığını Arnold Worldwide’dan Yönetici Ortak ve Yaratıcı Yönetmen olarak görev yapan Pete Favat üstleniyor. Jüri üyeleri arasında kreatif yönetmenler, film uzmanları, grafik sanatçıları ve interaktif uzmanları bulunuyor.

Reklamcılık ve pazarlama iletişimi alanında en yaratıcı çalışmaların ödüllendirildiği Cresta’ya bu yıl Design ve Promosyon & teşvik olmak üzere iki yeni kategori eklendi. Yarışmadaki diğer kategoriler ise şöyle: basın, açık hava, medya, TV/ sinema/ dijital, interaktif, radyo, doğrudan pazarlama ve bütünleşik kampanyalar. Cresta Reklam Ödülleri 25 Ekim’de düzenlenecek törende sahiplerini bulacak.

Önyargılar Reklam Filmi Künye
Reklamveren: Zaman Gazetesi
Reklam Ajansı: Ogilvy & Mather
Yaratıcı Direktör: Tibet Sanlıman
Yaratıcı Grup Direktörü: Burak Köprülü
Art Direktor: Evren Dinler
Reklem yazarı: Gürkan Günaydın
Müşteri İlişkileri: Elif Adalı Erten / Rosita Habib /Murat derman
Ajans Prodüktörü: Kıvılcım Sönmez / Selen Tezol
Stratejik Planlama: Serra Ceylan / Özgür Evren Gönenç
Prodüksiyon Şirketi: Kala Film
Post Prodüksiyon: MOJO FX
Yönetmen: Fatih Kizilgök
Görüntü Yönetmen: Olivier Cariou (Mymanagement)
Müzik: Oğuz Kaplangı (Electrip)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.