O Ses Çocuklar açık ara farkla Sosyal TV’de final yaptı

15 Temmuz’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

16.07.2014 - 14:39 | MediaCat

O Ses Çocuklar, Salı gecesi yayınlanan final bölümü ile Sosyal TV’ye damgasını vurdu ve açık ara farkla birinci oldu. Başladığı günden beri izleyicileri ikiye bölen yarışma 8,271 kullanıcıdan toplamda 11,685 Tweet alarak yayılımda 21,300,537 izleyicinin Twitter akışında yer aldı. Hadise’nin yarışmacısı Şahin Kendirci’nin kazandığı yarışma oldukça çekişmeli geçti. Kenan Doğulu’nun sürprizi Sosyal TV izleyicileri arasında da konuşuldu. İzleyiciler aynı zamanda Alvi Moreno’nun ‘When I was Your’ şarkısındaki performansından da etkilendi ve performansın linkini aralarında paylaştı. Kazanan yarışmacı konusunda ikiye ayrılan Sosyal TV izleyicileri Alvi’ye haksızlık yapıldığı ve dünya yıldızı olabilecek bir potansiyelin harcandığı konusunda paylaşımlar yaptı. Gece boyunca en çok kullanılan etiketler #osesçocuklarda, #alvimoreno, #sahinkendirci, #osescocuklarfinal, #teamhadise ve #mbfc oldu.

Kiraz Mevsimi, yayınlanan tekrarı ile günü ikinci sırada kapattı. “Şu yeni başlayan Kiraz Mevsimi dizisi güzel bir şeye benziyor 2 bölümü kaçırmışım ama neyse baştan izlenir ve artık ona da bakılır” diyerek diziyi yeni keşfeden izleyicilerden, tekrar izleyenlere kadar bir grup Sosyal TV izleyicisinin bir araya geldiği günde dizi 1,290 izleyiciden toplamda 2,328 Tweet aldı.

Beyaz TV’nin tartışma programı Son Söz, Şamil Tayyar’ın konuk olduğu bölümü ile Sosyal TV’de Salı gününü üçüncü sırada kapattı. İzleyicilerin sorularını da yöneltebildiği programda gece boyunca “Korktuğunuz bir şey mi var ki.. Kendi adaylarını çıkarsaydı da ekmeğinize yağ mı sürseydi?” ve “Sen rahmetliyi ne kadar bilirsin ki izlediği siyaseti anlayacaksın, diyelim ki anladın kaç kelam iyi şey yazmıştın?” şeklinde paylaşımlar yapıldı. Program boyunca Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinden AKP, CHP ve MHP’nin izlediği politikalar hakkında birçok yorumun ve paylaşım yapıldı.

Ulan İstanbul, tekrar bölümü ile gene Sosyal TV izleyicisini ekran karşısına geçirmeyi başardı ve Sosyal TV’de günü dördüncü sırada kapattı. Gün boyunca izleyiciler yayın saati değişikliğini, ikinci haftasında düşen reytingleri konuşurken bir yandan da 5. Bölüm için yayınlanan iki fragmanı aralarında paylaştı. Yaren ve Karlos’un gelecek haftaki bölümde yapacakları düet şimdiden konuşulmaya ve paylaşılmaya başlandı.

Bu Salı ikinci bölümü yayınlanan Güllerin Savaşı, gecen haftaki performansına pek yaklaşamamış olsa da ilk beşe girmeyi başararak günü beşinci sırada kapattı. İzleyicilerden “Biri şu Halide’ye iki tane çakabilir mi? Ya bir karakteri bu kadar uçlara sürüklemenin manası nedir?” gibi yorumlar gelirken Damla Sönmez’in oyunculuğu izleyicilerden büyük beğeni topladı.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 15 Temmuz 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.