NYF’de dünyanın “en iyileri” ödülleri açıklandı

54. New York Festivali Uluslararası reklamcılık ödülleri açıklandı.

10.05.2011 - 00:00 | MediaCat

 54. New York Festivali Uluslararası reklamcılık ödülleri açıklandı.

New York Skylight West’de gerçekleşen ödül töreninde ilk defa "World’s best idea" (Dünyanın en iyi fikri) ödülü verildi. Bu ödül festivale katılan en iyi reklamı onurlandırmak için bu sene verilmeye başlandı. Dünyanın en iyi fikri ödülünü Wieden + Kennedy Amesterdam’ın Nike "Write the Future" (Geleceği Yaz) reklam kampanyasına verildi.

Nike’ın "Write the Future" reklam filmi

"Agency Network of the Year" (Bu yılın en iyi ajans ağı) ödülü festivale katıldığı çalışmalarla en yüksek skoru alan ajansa veriliyor. Bu ödül, New York Festivali’nde 3 altın, 18 gümüş, 36 bronz ödül alan ve 72 çalışmasıyla finale kalan BBDO’ya verildi. 

"Agency of the Year" (Bu yılın en iyi ajansı) ödülü ise ister kendi başvurusuyla ister produksiyon şirketi gibi 2. partiler aracılığıyla festivale gönderilen çalışmalarda bütün kategorilerde en yüksek skoru alan ajansa veriliyor. Bu sene ödülün sahibi Leo Brunett Sydney oldu. Leo Brunett Sydney 4 altın , 5 gümüş , 2 bronz madalya kazandı ve 10 finalist sertifikası aldı.

New York Festivali’nde Türkiye’den 2 çalışmaya 3 ödül geldi. Grey’in Google için hazırladığı "Did you mean?" (Bunu mu kastettin?) çalışması New York Festivali’nden iki ödülle döndü; açık hava kategorisinde bronz, basılı mecralar kategorisinde ise gümüş ödül aldı.

Türkiye’den ödül alan bir başka çalışma ise TBWA İstanbul’un Esemmat için hazırladığı "Doğanın Dengesi" reklamı oldu. Bu reklam TV/Sinema kategorsinde bronz ödül aldı.

New York Festivali’nde ödül alan bütün çalışmaları http://www.newyorkfestivals.com/pop/dirwinner.php?CmptnID=176 adresinden görebilirsiniz. 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.