Normale bakış açınızı değiştirin

Özlediğimiz normal ile aramızda bir maskelik mesafe var.

18.08.2020 - 16:25 | Arzu Nilay Kocasu

Tüm dünyayı etkisine alan ve etkisini önümüzdeki aylarda da göstereceğine kesin gözüyle bakılan coronavirus pandemisi, ülkemiz gibi tüm ülkelerde normalin yeniden tanımlanmasına ve daha sağlıklı bir gelecek için uyulması gereken birtakım kuralların belirlenmesine neden oldu. Öte yandan, her ne kadar normali yeniden tanımlamak ve ona riayet etmek gerekse de pek çokları nazarında normalin tanımı henüz gerektiği kadar değişebilmiş değil ve eski normal, maalesef, beraberinde maske kullanımını ve sosyal mesafeyi getirmiyor.

Tatile çıkmak, konsere gitmek ve hatta dostlarla bir araya gelip bir şeyler içmek gibi bir zamanların “normal” etkinliklerinin sağlık için risk teşkil etmesinin ve hâlâ ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok ülkede maske takmanın anormal bir durum gibi karşılanarak pek de tercih etmemesinin COVID-19 tehdidinin bertaraf edilmesinin önüne geçtiğini hatırlatmak isteyen McCann Health New York ve soğuk algınlığı ilacı markası Mucinex, herkese normale geri dönmenin kendi ellerinde olduğunu anlatan bir dizi afiş yayınladı.

Mesajını optik illüzyon yaratarak vermeyi amaçlayan altı afişten oluşan proje Londra menşeli grafik tasarımcı Noma Bar’ın imzasını taşıyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.