Nokia ve Etohum’dan mobil girişimcilere fırsat

Nokia, Etohum ile birlikte geliştirdiği Mobil Girişimci Programı ile girişimci ekosistemini büyütmeyi ve Türkiye’den çıkacak uygulama sayısını artırmayı amaçlıyor.

06.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Nokia, Etohum ile birlikte geliştirdiği Mobil Girişimci Programı ile girişimci ekosistemini büyütmeyi ve Türkiye’den çıkacak uygulama sayısını artırmayı amaçlıyor.

Nokia, geçen yıl Etohum ile birlikte başlattığı Mobil Girişimci Programına 2011-2012 döneminde de devam ediyor. Girişimcilerin Etohum süreci içinde mobil cihazlar için ürettikleri uygulama, oyun ve diğer yazılımlarla katılabileceği programın seçim süreci Ağustos ayında başlayıp Aralık 2011’e kadar sürecek. Geçen yıl Nokia ve Etohum yöneticilerinin katıldığı bir süreç sonucunda Alisverisrobotu, Gamester ve Animalwars projeleriyle 3 girişimci seçilmiş ve mobil konuda geliştirdikleri çözüm ve projeleriyle Etohum ve Nokia desteği almaya hak kazanmışlardı.

Etohum başvurusu yapanlar arasında mobil çözümleri olan girişimcilerle birebir görüşmeler yapılacak. Aralarında eleme yapılacak adaylar için kısa liste oluştuktan sonra, girişimciler Nokia-Etohum seçim ekibine kısa sunumlar yapacak. Bu sunumlar sonucunda desteklenecek adaylar, ocak sonunda düzenlenecek olan Etohum Girişimcilik Zirvesinde açıklanacak.

Seçilecek girişimciler, yıl boyunca Nokia’dan teknik destek ve mobilde sürdürülebilir bir iş kurmak için gerekli olan networking, iş geliştirme, tanıtma, geliştirici etkinliklerinde öncelik fırsatları kazanmanın yanı sıra Etohum süreci içinde yatırım bulmak ve şirketleşmek konusunda yardım görecekler. Bu girişimlere toplam 60.000 TL tutarında maddi destek sağlanacak.

Nokia Servisler Müdürü Salih Özkan programın ortaya çıkışını ve amacını şöyle anlatıyor: “Türkiye’de rakiplerimizin hiçbirinin ulaşamadığı çok ciddi büyüklükte bir pazara sahibiz ve bu pazar hızla büyüyor. Türkiye şu anda Nokia Mağaza’dan haftada indirilen yaklaşık 2,2 milyon içerikle Avrupa’da ilk sırada, dünya çapındaysa en aktif 3 ülke arasında yer alıyor. Nokia Mağaza’da, yerel 450’yi aşkın yerli içerik bulunuyor, özellikle oyunlar kategorisinde yerli geliştiricilerin sunduğu uygulamalar hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük ilgi topluyor. Bir yerli yayıncı 1 milyon sınırını geçerken 2 yerli yayıncı da 500 bin sınırını aşmış bulunuyor. Daha çok sayıda uygulama geliştiricinin bu platformdan yararlanması ve ülkemizdeki mobil girişimci ekosisteminin büyümesi için daha çok sayıda geliştiriciyi Nokia için uygulama geliştirmeye davet ediyoruz.”

Programa başvurmak isteyenler http://www.etohum.com/basvuru adresinden koşullar ve süreç hakkında bilgi alabiliyorlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.