Nokia Nseries, Cannes’da yaratıcılığı destekledi

Nokia Nseries, sinema sanatına verdiği desteği Genç Aslanlar (Young Lions) Film Yarışması sponsorluğu...

23.06.2008 - 16:31 | MediaCat

Nokia Nseries, sinema sanatına verdiği desteği Genç Aslanlar (Young Lions) Film Yarışması sponsorluğu ile sürdürdü. Yarışmaya film kategorisinde katılan tüm yaratıcı ekiplere, birer Nokia Nseries multimedya bilgisayarı verildi. Daha sonra bu ekipler, Nokia Nseries multimedya bilgisayarları ile birer film çektiler. Genç Aslanlar Yarışması, Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali kapsamında, 15-21 Haziran tarihleri arasında düzenlendi.

Gelişmiş multimedya özellikleriyle mobil dünyada bir çığır açan Nokia Nseries, reklam sektöründeki genç yetenekleri desteklemeyi amaçlayan prestijli Genç Aslanlar Film Yarışması’nın telekomünikasyon sponsorluğunu üstlendi. Film kategorisindeki tüm yaratıcı ekiplere, yarışmaya katılacakları filmleri çekmek üzere bir Nokia Nseries multimedya bilgisayarı verildi. Ekipler kendi hikayelerini çekerken, Nokia görüntü alarak www.nseries.com/cannes adresinde düzenli olarak yer alan video blogları ile, yarışan ekiplerden haberler verdi. Ayrıca, bu kayıtlar daha sonra dünya genelinde televizyonda yayınlanacak olan “sahne arkası” belgeselinde de kullanılacak.

Genç Aslanlar Yarışması, “reklamcılık dünyasının Oscar’ları” olarak bilinen dünyaca ünlü Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali kapsamında, 15-21 Haziran tarihleri arasında düzenlendi. Festival organizasyonu tarafından verilen bilgilere göre, yarışmaya katılan 27 yaratıcı ekipten, Nokia Nseries multimedya bilgisayarları ile 48 saat içinde 60 saniyelik bir viral film çekmeleri ve edit etmeleri istendi. Yarışmada Arjantinli ekip birinciliğe layık görüldü. Nokia Nseries multimedya bilgisayarları, ayrıca www.nseries.com/cannes adresinde video bloglar aracılığıyla yayınlanan, yarışan ekiplere ait görüntülerin derlenmesi için de kullanıldı.

Reklam profesyonelleri için katılımcı yaş sınırının 28 olduğu Genç Aslanlar Yarışması, bu yıl da dünya çapında yaratıcı ekipleri bir araya getirdi. Ekiperin her biri, kendi ülkelerinde bir ön elemeye tabi tutuldu. Ön elemeyi geçen ekipler, yarışmaya katılmaya hak kazandılar.

Konu hakkında bir açıklama yapan Nokia yetkilileri görüşlerini şöyle ifade ediyor: “Genç Aslanlar Yarışması, bizlere yaratıcılık odaklı Nokia Nseries ürün grubumuzu sergilemek için mükemmel bir fırsat sundu. Son teknoloji ürünü görüntü, video ve paylaşma işlevleri ile Nokia Nseries multimedya bilgisayarları, insanların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarını sağlıyor.”

Nokia, ayrıca Palais de Festivals için “Cannes Deneyimi” adlı bir yaratıcı erişim merkezi de oluşturdu. Bu sayede festivale katılan kişiler, çeşitli kişiye özel Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarını deneme olanağı buldu. Bu çalışmalara, aynı Nokia Nseries multimedya bilgisayarları ile çekilen, dünya çapında yayınlan bir televizyon programında yer verildi. Ayrıca, benzersiz fotoğraf ve video işlevleri dahil Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarının yaratıcılık sürecinde kullanımı ile ilgili olarak özel gruplara ustalar tarafından eğitimler de verildi.

Teknolojik açıdan gelişmiş Nokia Nseries multimedya bilgisayarları, tek bir amaç için kullanılan birçok mobil cihazın işlevlerini zengin web 2.0 deneyimleri sunan, çok işlevli ve her zaman bağlantılı tümleşik bir cihazda bir araya getiriyor. Nokia Nseries ürün grubu; 3G, WLAN ve HSDPA* gibi lider teknolojiler, megapiksel kameralar ve Carl Zeiss optik çözümleri içeren lider fotoğraf ve video işlevleri ile çevrimiçi hızlı paylaşım işlevleri ve daha fazlasını içeriyor. Bu ürün grubunun “amiral gemisi” olan Nokia N95, bugüne kadar sayısız ödüle layık görülerek tüketiciler, operatörler ve analistlerin takdirini kazandı.

Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali, her yıl dünya çapında reklam dünyasından profesyonelleri ve reklamverenleri bir araya getiren, alanında en büyük ve en saygın festival olarak dikkat çekiyor. Her yıl, etkinliğe reklam sektöründen ve ilgili sektörlerden katılan 10 bini aşkın kişi, sektörün en yaratıcı çalışmalarını görme, sektörel sorunları ele alma ve birbirleriyle bire bir iletişim kurma olanağı buluyor. Daha fazla bilgi için: www.nseries.com/cannes

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.