Nokia NAVTEQ’i resmen satın aldı

Nokia bir süredir satın almayı planladığı NAVTEQ’i Avrupa Komisyonu’nun da onayıyla...

17.07.2008 - 17:28 | MediaCat

Nokia bir süredir satın almayı planladığı NAVTEQ’i Avrupa Komisyonu’nun da onayıyla resmen bünyesine kattı. Bu son onayla birlikte anlaşmanın kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, hızla büyüyen lokasyon tabanlı servisler pazarında dünya çapında lider olan NAVTEQ’i satınalma sürecini tamamladı. Yeni bir açılımla, mobil iletişim cihazları işine ek olarak “Ovi” markası altında İnternet şirketi olma yolunda ilerleyen Nokia, yeni stratejisiyle yakından ilgili olan başarılı bir satınalma gerçekleştirdi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Nokia CEO’su Olli-Pekka Kallasvuo görüşlerini şöyle ifade etti: “Bu haberi memnuniyetle karşılıyoruz. Haritalama ve navigasyon konusunda dünya çapında lider olan NAVTEQ’in; uzmanlığı, güçlü müşteri portföyü, ellerindeki harita verileri ve en geniş coğrafi kapsama alanı sağlayan teknolojisiyle İnternet servisleri stratejimizde önemli bir rol alacağına inanıyoruz”

NAVTEQ CEO’su Judson Green konu hakkında şunları ifade etti: “Komisyonun, NAVTEQ’in tüm müşterilerimize kapsamlı erişim sağlamasının devamlılığı konusunda bizimle aynı kararı almasından memnuniyet duyuyoruz. Nokia sahipliğinde NAVTEQ’in müşterilerimize vereceği hizmet konusunda daha iyi konumlandırılacağına inanıyoruz.”