Nokia’dan 1 milyon Euro’luk yarışma: Create For Millions!

Nokia’nın dünya çapındaki Create for Millions uygulama yarışmasında geliştiriciler Series 40 Java ve web uygulamalarıyla 1 milyon Euro değerinde çeşitli ödüller ve nakit para kazanma şansı yakalayacak

20.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Nokia’nın dünya çapındaki Create for Millions uygulama yarışmasında geliştiriciler Series 40 Java ve web uygulamalarıyla 1 milyon Euro değerinde çeşitli ödüller ve nakit para kazanma şansı yakalayacak. Nokia Türkiye ekibinin birinci olarak seçeceği uygulamanın sahibi İspanya, Barselona’da düzenlenecek olan 2012 Mobile World Congress’e ücretsiz katılacak.

Nokia, uygulama geliştiricileri ve kullanıcıları, Series 40 telefonları için yeni uygulamalar oluşturmak amacıyla bir araya getiren bir yarışma düzenliyor. Create for Millions yarışması dünya genelindeki tüm geliştiricilere Java ve web uygulamalarını ulaştırarak, toplam 1 milyon Euro değerinde çeşitli ödüller ve nakit para kazanma şansı tanıyor. Halen yarım milyardan fazla tüketici Nokia’nın dünyadaki en geniş cep telefonu platformu olan Series 40 telefonlarını kullanıyor.

Türkiye’den katılımcılara özel hediye

Türkiye’den gönderilen tüm başvurular içinden Nokia Türkiye ekibi tarafından birinci olarak seçilecek uygulamanın sahibi İspanya, Barselona’da düzenlenecek olan 2012 Mobile World Congress’e ücretsiz katılım hakkı kazanacak.

Geliştiricilere bir milyon Euro değerinde çeşitli ödüller ve nakit para

Nokia’nın bir milyar kişiye daha mobil telefon ve servisleri götürme stratejisine paralel olarak, bu tip cihazlarda çalışacak olan yüksek nitelikli uygulamalara talebin büyük ölçüde artacağı öngörülüyor. Bunlar arasında Series 40 telefonlarda insanları bilgilendiren, eğiten ve bir araya getiren uygulamalar da yer alıyor. Geçtiğimiz iki ayda, Nokia Mağaza’da Series 40 telefonlarından kaynaklanan uygulama indirmeleri yüzde 35’ten fazla arttı. Yarışma geliştiricilerin bu büyüyen fırsattan yararlanmaları için büyük bir şans tanıyor.

Geliştiriciler yarışmaya Series 40 Nokia telefonlar için geliştirdikleri Java ve web uygulamalarıyla dört kategoride katılabilecekler: “Haberdar olun”, “Oyun ve eğlence”, “Duygusal yakınlık”, “Bilgiye erişim”.

Bu dört yarışma kategorisinin her birinde, birinciye 50.000 Euro olmak üzere 10 farklı nakit ödülü verilecek. Kazanan uygulamalar küresel çapta çevrimiçi, sosyal medya ve bültenler gibi Nokia’nın kendi mecralarında tanıtılacak. Ayrıca, her dört kategorinin birinci uygulaması Nokia’dan ücretsiz kullanıcı deneyimi danışmanlığı ve lider bir ajanstan uygulamaları tanıtan “spotlight” görselleri için tasarım desteği alacak.

Yarışmada ek olarak bu seneye özel verilecek üç özel ödül ise şöyle sıralanıyor:

  • Location API kütüphanesini en iyi kullanan Series 40 Java uygulaması özel ödülü: 25.000 EUR
  • Dokunmatik ekranı en iyi kullanan Series 40 Java uygulaması özel ödülü: 25.000 EUR
  • En iyi Series 40 web uygulaması özel ödülü: 50.000 EUR.

Nokia, kazanan uygulamayı, içeriğin uygun olduğu ülkelerde Nokia Browser açılış ekranına konumlandıracak. Bu şekilde, uyumlu Nokia Series 40 telefonlarında tarayıcı açan herkes bu ödül kazanan uygulamayı görecek.

Geliştiricilerin ihtiyaç duyacağı araçlar

Series 40 için web ve Java uygulamaları geliştirmek için gerekli tüm kaynak ve araçlara developer.nokia.com adresinden erişilebilir. 

Geliştiriciler yarışmaya nasıl katılacak?

Nokia’nın “Create for Millions” yarışmasına katılmak isteyenler tüm bilgilere http://developer.nokia.com/create4millions adresinden ulaşabilirler. Yarışmaya son katılım tarihi 1 Kasım 2011.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.