Nintende 3DS ABD’den önce Türkiye’de

3D oyunların gözlüksüz olarak oynanabildiği Nintendo 3DS, Amerika kıtasından iki gün önce 25 Mart’ta Türk tüketicisiyle buluşacak.

09.03.2011 - 00:00 | MediaCat

3D oyunların gözlüksüz olarak oynanabildiği Nintendo 3DS, Amerika kıtasından iki gün önce 25 Mart’ta Türk tüketicisiyle buluşacak.

Japon teknoloji şirketi Nintendo’nun gözlüksüz olarak üç boyutlu (3D) oyun oynanabilen taşınabilir konsolu Nintendo 3DS, 25 Mart’ta Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıkacak. İlk olarak 26 Şubat’ta Japonya’da tüketiciyle buluşan ve ilk gününde ön siparişlerle birlikte 400 bin adet satan Nintendo 3DS’in Avrupa’da 250-280 Euro arasında değişen fiyatı Türkiye’de ise vergilerle birlikte 750 – 800 TL’yi bulacak.

Gözlük gerektirmeden 3D oyun oynanabilen cihaz ile Amerikalı tüketiciler ise Türkiye’den 2 gün sonra (27 Mart) yaklaşık 250 dolarlık fiyatıyla tanışacak. Nintendo 3DS’in özel gözlüklere ihtiyaç duymadan kullanıcı tarafından ayarlanabilen ve 3D görüntü almayı sağlayan 3.53 inç boyutunda 800 x 240 piksel çözünürlüklü özel bir ekranı bulunuyor. Üzerinde bulunan stereo kameralar, kullanıcıların 3B fotoğraf çekmesini ve 3B ekranda görüntülemesini sağlıyor.

ABD’DEN ALINAN TÜRKİYE’DE ÇALIŞMAYACAK

Nintendo 3DS, SpotPass özelliği sayesinde, wireless hotspotları ve wireless LAN bağlantı noktalarını yakalıyor ve yeni bilgi, oyun verisi, ücretsiz yazılım ve video indirmek için kullanıyor. 3DS’in “StreetPass” özelliği sayesinde diğer 3DS’ler ile arkadaş ekleme, oyun karakterleri transferi gibi veri alışverişi yapılabiliyor. Nintendo’nun bir önceki taşınabilir konsolu DS için geliştirilmiş oyunlarla da uyumlu olan Nintendo 3DS’e yönelik olarak önümüzdeki birkaç ay içinde 43 yeni 3D oyun çıkacak. Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarında piyasaya çıkacak olan 3DS’lerde bulunan “Region-lock” özelliği nedeniyle, ABD’den veya Asya’dan alınan ürün, Türkiye’de (veya Avrupa’da) çalışamayacak.

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.