Nike’ın Çin atağı

Nike, Çin’de sekiz yıldan beri birlikte çalıştığı JWT Şanghay ile yollarını ayırdığını ve Çin’de gerçekleştireceği çalışmaları bundan böyle Wieden & Kennedy ile yürüteceğini açıkladı.

02.12.2005 - 00:00 | MediaCat

Nike, Çin’de sekiz yıldan beri birlikte çalıştığı JWT Şanghay ile yollarını ayırdığını ve Çin’de gerçekleştireceği çalışmaları bundan böyle Wieden & Kennedy ile yürüteceğini açıkladı. Çin ayağı geçen sene kurulan ve çalışan sayısı hâlâ fazla olmayan Wieden’in bu yeni anlaşma ile nasıl bir gelişme göstereceği merakla bekleniyor. Nike ise Wieden & Kennedy Çin’in yerel kültüre olan aşinalığı ve Nike markası ile olan deneyimleri sayesinde Çinli tüketicilerle daha güçlü bir bağ kurulmasına büyük katkıda bulunacağını belirtiyor.

Nike’ın bu girişiminin Beijing’de yapılacak olan 2008 Yaz Olimpiyatlarından yararlanmaya yönelik olduğu tahmin ediliyor. Nike’ın baş rakibi Adidas ise bu olimpiyatların resmi sponsoru.

Çin pazarındaki varlığını 1980’lerde Çin takımlarına sponsor olmasından beri sürdüren Nike‘ın ürünleri Çin’de ilk olarak 1982’de devlet mülkiyetindeki bir mağazada satılmaya başlanmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.