Nike Türkiye’ye yeni ülke satış direktörü

Nike’ın, Genel Müdür Matthiijs W. Visch’in liderliğindeki yönetim ekibine yeni bir atama gerçekleştirildi...

16.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Nike’ın, Genel Müdür Matthiijs W. Visch’in liderliğindeki yönetim ekibi, Burak Dolanay’ın Ülke Satış Direktörü olmasıyla daha da güçlendi. 2010 yılının Ocak ayında göreve başlayan Dolanay, 2008 yılından bu yana Tesco Kipa bünyesinde Pazarlama Direktörü olarak çalışıyordu.

1967 yılında Ankara’da doğan Dolanay, Tevfik Fikret Lisesi’ni ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. İş hayatına 1990 yılında, Unilever Türkiye’de başladı. Burada Satış Temsilcisi, Müşteri Direktörü, Ulusal Müşteri Direktörü ve Müşteri Hizmetleri Direktörü olarak 1998 yılına kadar çalıştı. Ardından Hollanda’ya giderek, Home and Personal Care ve Unilever Hollanda’da çeşitli görevler üstlendi. 2001 yılında Türkiye’ye dönen Dolanay, Unilever Türkiye’de Ulusal Müşteri Direktörü ve Satış Direktörü olarak sorumluluk üstlendi. 2006’da Pazarlama Direktörü olarak Unilever Güney Afrika’ya giden Dolanay, 2008’de yeniden ülkeye döndü ve Tesco Kipa’da çalışmaya başladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.