MediaCat

Nike Imus’a karşı

Nike, geçtiğimiz günlerde radyo programında cinsel ayrımcılık ve ırkçılık içeren konuşmalarından dolayı Don Imus’a karşı bir reklam kampanyası başlattı.

Nike Imus’a karşı

Nike, geçtiğimiz günlerde radyo programında cinsel ayrımcılık ve ırkçılık içeren konuşmalarından dolayı Don Imus’a karşı bir reklam kampanyası başlattı.

Pek çok internet sitesinin anasayfasında bulunan banner reklamlarında Don Imus’a yaptığı cinsel ayrımcılık ve yarattığı tartışma nedeniyle dolaylı olarak (teşekkür edilmesinin) ardından New York Times, 15 Nisan’da gazetenin spor bölümünde tam sayfa Nike reklamına yer verdi.

Nike’ın ajansı olan Wieden & Kennedy’ni hazırladığı reklam bannerı, bu hafta içinde Flip.com, Cosmogirl.com, Seventeen.com, ESPN.com, FoxSports.com ve NikeWomen.com adreslerinde yayınlanacak. Ayrıca kullanıcılar bu reklamı arkadaşlarına gönderebilecekler.

Nike Amerika’nın medya direktörü Dean Stoyer, Rutgers’deki kadın basketbol takımına sponsor olduklarını, takımın kıyafetlerini sağladıklarını ve buna karşılık Nike’ın logosunun Rutgers’in üniformalarında görüldüğünü söyledi.

Stroyer, takımın başarılı bir performans sergilediğini ve bu başarılarının tebrik edilmesi gerektiğini vurgulayarak ırkçılık hakkındaki düşüncelerin yüceltilmemesi gerektiğini de belirtti. Ayrıca reklamlarında Imus’un adını, resmini ya da yaşanan olayla ilgiliş herhangi bir detayı kullanmadıklarını söyledi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.