Nike’ın Türkiye’deki ilk yerli reklam filmi ‘Futbol Oynuyoruz’ için çekildi

Yurtdışında çektiği ve gösterime sunduğu her reklam filmiyle olay yaratan Nike, Türkiye’deki ilk yerli reklam filmini

12.11.2007 - 15:30 | MediaCat

Yurtdışında çektiği ve gösterime sunduğu her reklam filmiyle olay yaratan Nike, Türkiye’deki ilk yerli reklam filmini ‘Futbol Oynuyoruz’ turnuvası kapsamında çekti. Yurtdışı reklamlarını aratmayan film, kısa zamanda en çok konuşulan reklam filmleri arasına girmeyi başardı.

Türkiye’de; ister halı sahada, ister sokakta, isterse bir kulüp çatısı altında futbol oynuyor olsun, herkesin oynadığı oyunun adı aynı: futbol. Futbolseverler oynadıkları oyunun, yeteneklerinin, inançlarının, mücadelelerinin ve zaferlerinin kutlanmasını istiyorlar. Aslında hepsi birer futbol kahramanı ve sahada kendilerini aşarak takımlarına maç kazandıran “yıldız” oyuncular.

Bu fikirden hareketle, Nike tarafından düzenlenen halı saha turnuvası ‘Futbol Oynuyoruz’ için, çekilen reklam filminin yönetmenliğini Henry Barges, görüntü yönetmenliğini ise Pascal Ridao yaptı. Biral Spor Tesisleri’nde 1 günde çekilen filmde 40 kişilik bir ekip görev aldı. 26 kişilik futbol ekibi ve 2 oyuncunun yer aldığı reklam filminde bir grup genç halı sahada tüm hünerlerini sergiliyor. ‘Alkışlar olmasa da, düdük çalmasa da, flaşlar patlamasa da, kupa almasak da Futbol Oynuyoruz’ sloganıyla gösterime giren film izleyenlerin beğenisini kazanıyor.

Nike tarafından organize edilen ve 20 Ekim’deki elemelerle start alan halı saha turnuvası “Futbol Oynuyoruz” tüm hızıyla devam ediyor. 14-39 yaş kategorisinde gerçekleşen ve 6 as 2 yedek olmak üzere toplam 8 kişiden oluşan takımların katıldığı turnuvada maçlar eleme usulü oynanıyor. 15’er dakikalık 2 devre halinde oynanan maçlarda beraberlik halinde seri penaltı atışlarına geçiliyor. Elemeler 20 Ekim’den başlayarak 25 Kasım’a kadar her Cumartesi-Pazar gerçekleşecek.

Turnuva şampiyonu olan takım, elemelerden çıktığı sahada haftada bir saat olmak üzere bir senelik bedava üyelik kazanacak. Kuralları da içeren detaylı bilgi Nike satış mağazaları, anlaşmalı halı sahalar ve www.futboloynuyoruz.com’da.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.