Nexus tablet serisinin son üyesine merhaba deyin

Google’ın yeni reklam kampanyasında tema ‘Glossofobi’

25.07.2013 - 11:54 | Haluk Kasarcı

Google’ın iPad’e rakip olarak piyasaya sürdüğü Nexus tabletlerin sonuncusu Nexus 7’ye ait reklam kampanyası yayınlandı. Dev arama motorunun reklamındaki yıldız ise topluluk önünde konuşma fobisi (Glossofobi) olan bir ilkokul öğrencisi ve hoşlandığı sınıf arkadaşı. Yeni reklamın ajansı ise San Francisco merkezli Autofuss.

Bir dersi için sunum yapması gerektiğini filmin sonunda anladığımız çocuk Nexus 7’si sayesinde Glossofobi hakkında araştırma yapmaya başlar. Geceli gündüzlü çalışmaları sırasında Kral 6’ıncı George ve hayli dertli olduğu kekemelik sorunu ve Franklin D. Roosevelt’in ‘korkmamız gereken tek şey korkunun kendisidir’ sözüyle efsane haline gelen göreve başlama töreni konuşması hakkında bilgi sahibi olan çocuk kendini geliştirir ve zamanı geldiğinde harikulade bir sunum yaparak tüm sınıfın takdirini kazanır. Elbette hoşlandığı kızın ilgisi sınıfın kalan üyelerine nazaran bu genç adamı daha mutlu eder.

Google’ın Nexus serileri için yaptığı reklamların çoğu çocukların yeni tableti araştırma ve eğitim aracı olarak kullanabileceği felsefesi üzerine dayanıyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5LysTmwDan8&feature=share&list=PL42252559AEF0E0CB[/youtube]

Kaynak: Business Insider