Nexum Creative’e elektronik devi bir müşteri

Nexum Creative’in yurtdışındaki yeni müşterisi elektronik devi...

24.12.2007 - 14:05 | MediaCat

Nexum Creative’in yurtdışındaki yeni müşterisi elektronik devi Sony Europe oldu. Sony Christmas Suite projesi, Türkiye’den bir interaktif ajansın, uluslararası bir marka için gerçekleştirdiği ilk proje olması ile de önem kazanıyor.

Nexum Creative gerçekleştirdiği proje ile Sony networkü içerisinde 40 farklı ülkeyi kapsayan Sony Europe için Facebook üzerinde Christmas temasını Sony marka varlığı ile pekiştirecek. Sony Christmas Suite adlı proje kapsamında kullanıcılara samimi ve sıcak bir yaklaşımla hitap eden, dört farklı uygulama geliştirildi.

Kullanıcılar Christmas süresince bu uygulamaları kullanarak hem kendi profil sayfalarını Christmas doğrultusunda süsleyecek, hem de uygulamalardaki nesneleri arkadaşlarına hediye edebilecekler. Sony Christmas Suite genel anlamda Sony’nin dijital ortamdaki, özellikle de Facebook’taki varlığını pekiştirecek.

• Sony Snow Flake

Sony’nin “like.no.other” sloganındaki “eşşiz olma” fikri ile, yeryüzündeki her bir kar tanesinin diğerlerinden farklı olduğu gerçeği birleştirilerek, uygulamayı yükleyen her Facebook kullanıcısına kişiye özel bir kar tanesi yaratıldı.

• Sony Snow Globe

Kullanıcılar kar kürelerinin içine, sunulan objelerden istediklerini seçerek kendi kişisel kar kürelerini oluşturabiliyorlar. Bu kar küresini ister kendi profil sayfasına yerleştirebiliyor, isterlerse arkadaşlarına hediye olarak gönderebiliyorlar. Kullanıcı kar küresinin üzerine tıkladığında küre sallanarak, kürenin içindeki kar tanelerinin “yağması” sağlanıyor.

• Sony e-Card

Kullanıcılar Sony’e özel olarak tasarlanmış samimi, sıcak ve esprili Christmas temalı sanal kartpostallardan dilediklerini seçip, özel kutlama/tebrik mesajları ile birlikte arkadaşlarına gönderebiliyorlar. Kullanıcı bir arkadaşından yeni bir kart aldığında, bu kart kullanıcının profil sayfasında görüntüleniyor.


• Sony Photoframe

Kullanıcılar Sony’e özel olarak tasarlanmış samimi, sıcak ve esprili Christmas temalı fotoğraf çerçevelerinden dilediklerini seçerek, bu çerçevenin içine Facebook fotoğraf albümlerinde bulunan fotoğraflardan diledikleri bir tanesini koyarak, profil sayfalarına yerleştirebiliyorlar.