News Corp ikiye bölünüyor

Dünyanın en büyük medya grubu News Corp., medya ve eğlence sektöründe faaliyet gösterecek şekilde ikiye ayrılıyor.

29.06.2012 - 00:00 | MediaCat

Grubun patronu Rupert Murdoch, “Her iki şirkette de CEO olarak görevimi sürdüreceğim. Bu ayrışmayla daha sade bir yönetim yapısına kavuşmayı ve her iki şirket için gerekli stratejik öncelikleri uygulayabilmeyi amaçlıyoruz” dedi. 60 milyar dolarlık medya devinin yönetim kanadında da değişiklikler olması bekleniyor. News Corp. İdari İşler Müdürü Chase Carey’in aynı görevi yeni eğlence işinde sürdüreceği belirtiliyor.

Değerine ulaşacak

Eğlence kanadında, yayıncı kuruluşu Fox ve 20th Century Fox film stüdyolarıyla, Avrupa ve Hindistan’daki televizyon operatörü şirketlerin yer alacağı belirtildi. Medya tarafında yer alacak şirketler ise Wall Street Journal, The Sun, Harper Collins gibi alt şirketler. Murdoch çalışanlarına yaptığı konuşmada, “Yayıncılık işimiz gerçekten değerinin altında. Biz de değişimle birlikte, yayıncılığa gerçek potansiyelini kazandıracağız” ifadesini kullandığı kaydedildi.

(Kaynak: Hürriyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.