New York Times’ın Türkiye yolculuğu

Sabah Gazetesi’nin The New York Times’ı pazar günleri Türkçe yayınlama projesinin lansman kampanyasını Leo Burnett Reklam Ajansı hazırladı...

01.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Sabah Gazetesi’nin The New York Times’ı pazar günleri Türkçe yayınlama projesinin lansman kampanyasını Leo Burnett Reklam Ajansı hazırladı. Televizyon, gazete, dergi, radyo, outdoor ve internet mecralarının kullanıldığı lansman kampanyasında; gazete sayfalarından oluşan New York şehir siluetinin, Manhattan’dan Türkiye’ye olan yolculuğu anlatılıyor ve The New York Times’ın Sabah Gazetesi ile Türkiye’de artık Türkçe olarak okuyucularıyla buluşacağı vurgulanıyor.

Reklam filminde, gazetenin ekonomiden borsa sayfalarına kadar tüm içeriği kullanılarak; binalar, insanlar, anıtlar, kuşlar, arabalar gibi unsurlarla New York ve İstanbul şehirlerinin siluetleri oluşturuldu. Motion graphics ve 3D teknikleri kullanılarak anime edilen bu görseller ile New York silueti ile başlayan ve şehrin sokaklarında gerçekleşen yolculuk, İstanbul’da sonlandı.

Reklam filminin yönetmenliğini Quba Michalski yaparken, prodüksiyonunu Imago New Media Studios üstlendi. 3 Eylül 2009’da yayına giren The New York Times lansman reklam filmi ile Sabah Gazetesi, son dönem iletişiminin tümünde kullanılan motion graphics animasyon tarzına devam edecek gibi görünüyor.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.