Netflix’ten reklamlı aboneliğe yeşil ışık

Reklam destekli ve uygun fiyatlı abonelik seçeneklerinin sunulması gündemde.

20.04.2022 - 14:21 | Sencer Uçar

Netflix'ten reklamlı aboneliğe yeşil ışık

Kuruluşundan bu yana reklama yer vermeyen Netflix bu stratejisinden vazgeçiyor. Yılın ilk çeyreğinde 200 bin abone kaybeden ve hisseleri yüzde 20 civarı düşen platform, artan rekabet ortamında daha fazla aboneye ulaşmak ve abonelik seçeneklerini artırmak adına reklam destekli ve uygun fiyatlı alternatifler sunmayı planladığını duyurdu.

Daha önceleri yaptığı açıklamada platformun reklam özelinde Google ve Facebook gibi şirketlerle rekabete uygun olmadığını belirten Netflix Eş CEO’su Reed Hastings’in dün paylaştığı bilgilere göre reklam modeli yeterince olgunlaşmış ve Hulu ve Disney gibi rakiplerdeki başarısı da kanıtlanmış durumda. Reklam destekli abonelik seçeneklerinin yakın geçmişte değil, bir ya da iki yıl içinde sunulması planlanıyor.

İlk çeyrekteki 200 bin abone kaybıyla 10 yılı aşkın süredir abone sayısı ilk kez azalan Netflix, dün yılın ikinci çeyreğinde dünya genelinde 2 milyonu aşkın abone kaybını öngördüğünü de açıklamıştı.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.