Netflix’ten dudak uçuklatan kamera şakası

Netflix, Don't Look Up'ın tanıtımı için birkaç New Yorkluya gerçekçi bir kıyamet senaryosu yaşattı.

04.01.2022 - 17:15 | Simge Şenses

Netflix'ten dudak uçuklatan kamera şakası

Netflix’in güçlü oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken yeni filmi Don’t Look Up’ı muhtemelen ya izleme listenize aldınız ya da çoktan izlediniz. Gezegeni yerle bir edecek büyüklükte bir kuyruklu yıldız dünyaya yaklaşırken, politikanın kirli hesaplarının insanlığı nasıl felakete sürükleyebileceğini konu alan senaryosuyla film, etkileyici olduğu kadar ilham verici. Netflix’in filmin tanıtımını doğrudan kendi senaryosundan ilhamla hayata geçirdiği bir kamera şakasıyla yapmayı seçmiş olması da bu savı güçlendirir nitelikte.

New York’ta düzenlenen kamera şakası için, kendilerine anket uygulanacağı vaadiyle sahte bir merkeze davet edilen kişilerin dikkatleri önce acil yayın süsü verilmiş sahte haber bültenleriyle çekildi. Dünyaya bir kuyruklu yıldızın çarpmak üzere olduğunu endişeyle aktaran ve aniden stüdyoyu terk eden haber spikerini görmelerinin ardından ortamda yükselen tansiyon, sokaktaki oyuncu olduklarından habersiz oldukları kalabalığın panikle kaçıştığına şahit olmalarıyla ikiye katlandı.

Netflix, ayrıca hayali bir kuyruklu yıldızın aksine tüm canlı yaşamını tehdit eden gerçek bir unsura, iklim krizine dikkat çekmek ve insanları aksiyona davet etmek için Count Us In Social ile ortaklık kurdu. Bu internet sitesini inceleyerek gezegeni kurtarmak için bireysel olarak atılabilecek adımlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek mümkün.

KÜNYE

  • Reklamveren: Netflix
  • Reklam Ajansı: Whoisthebaldguy
Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.