Nesquik’in web sitesine Amerika’dan ödül

Nesquik’in içeriği ve tasarımı yenilenen internet sitesi nesquik.com.tr, Amerika’dan iki ödül aldı...

29.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Nesquik’in içeriği ve tasarımı yenilenen internet sitesi nesquik.com.tr, Amerika’dan iki ödül aldı. Tüketim ürünleri ve gıda endüstrisi kategorisinde değerlendirmeye alınan web sitesi her iki kategoride de “Mükemmelliyet Standardı Ödülü” ile ödüllendirildi.

Annelerin sağlıklı beslenme konusunda bilgi alabilecekleri; çocukların da eğlenceli vakit geçirebileceği keyifli bir web sitesi olan www.nesquik.com.tr; “Tasarım, inovasyon, içerik, teknoloji, aktiviteler, metin yazımı, kullanım kolaylığı” kriterlerine göre jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Buna göre site; ‘Tüketim Ürünleri’ ile ‘Gıda Endüstrisi” kategorilerinde notlandırılarak 70 üzerinden 53 puan kazandı. 

www.nesquik.com.tr ile ilgili jürilerden yarışma sürecinde pek çok olumlu yorum alındı. Jüri üyeleri genel olarak sitenin enerjisinin çok yüksek olduğu, kişiye özel tasarımının dikkat çekici olduğu, çocukları olumlu yönde motive ettiği, ilgi çekici ve eğlenceli bir içeriğe sahip olduğu gibi olumlu görüşlerini paylaştılar.  

Değerlendirme nasıl yapıldı?
Her site değerlendirme için üç ya da daha fazla jüri üyesinin bulunduğu gruplara paylaştırıldı. Jüriler sitenin hedefleri ve hedef kitlesi hakkında bilgilendirildi ve daha önceden belirlenmiş yedi kriterde değerlendirmelerini yaptılar, ve sonucunda 0-70 arası skorlarla notlandırılmalarını yaptılar. 50 ve üzeri skor kazanan siteler “En İyi Site”, “Seçkin İnternet Sitesi” ve “Mükemmelliyet Standardı Ödülü” gibi  çeşitli ödüllerle ödüllendirildi.