Nescafe 5 yıllık hedeflerini açıkladı

Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü’ne atanan Derya Köken Gedikli, düzenlediği bir basın sohbet toplantısında NESCAFE 3ü1 Arada’nın 10 yılda gösterdiği gelişmeyi özetleyerek, Nescafe’nin önümüzdeki 5 yıla ilişkin hedeflerini anlattı.

20.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü’ne atanan Derya Köken Gedikli, düzenlediği bir basın sohbet toplantısında NESCAFE 3ü1 Arada’nın 10 yılda gösterdiği gelişmeyi özetleyerek, Nescafe’nin önümüzdeki 5 yıla ilişkin hedeflerini anlattı.

10 yıl önce, Nescafe 3ü1 Arada’yı ilk kez Türkiye pazarına sunan ekipte yer alan, sonrasında yurtdışı deneyimlerinin ardından tekrar Türkiye’ye dönüp Genel Müdürlük görevini üstlenen Derya Köken Gedikli, 10. yılını kutlayan ürünün Türkiye’deki kahve pazarının gelişimine yaptığı katkıyı anlattı. Gedikli, Nescafe’nin 2010 yılı büyüme rakamlarını ve Türkiye’de kahve pazarındaki son trendleri de açıkladı.

Nestlé Türkiye İçecekler Grubu olarak 2010 yılında yüzde 20 büyüme kaydettiklerini, yüzde 73 pazar payına sahip olduklarını ve 2011 yılı için de çift haneli büyüme rakamıyla yola devam etme hedefine sahip olduklarını anlatan Gedikli, Nescafe 3ü1 Arada ile şunları söyledi:

“Bundan 10 yıl önce, henüz Nescafe 3ü1 Arada’nın piyasaya sunulmadığı dönemde, ülkemizde hazır kahve tüketimi sınırlıydı. Biz Nescafe 3ü1 Arada’yla bütün evlere girerek hazır kahve içme alışkanlığını daha yaygın hale getirdik. Nescafe 3ü1 Arada, 10 yılda kahve kategorisini tam üç katına çıkarırken, saniyede tüketilen fincan sayısını 25 adetten 60 adete yükselten bir başarıya da imza attı. Bugün bakkalların yüzde 85’inde satışı gerçekleştirilen ve yiyecek ve içecek kategorisinde (alkollü içecekler hariç) ciro bazında en çok satış yapan beşinci marka konumuna yükselen Nescafe 3ü1 Arada, ülkemizde Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Karadeniz gibi hazır kahve tüketiminin az olduğu bölgelerde de hazır kahve tüketiminde büyük artış sağladı. Türkiye, Nescafe 3ü1 arada’nın satıldığı ülkeler arasında ciro anlamında dünyada altıncı büyük pazar haline geldi.

“Beş yılda iki katı büyüme hedefliyoruz”

Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürü Derya Köken Gedikli, gelecek planlarına ve Türkiye kahve pazarındaki trendlere dönük olarak da şunları söyledi:

“2010 yılında yakaladığımız ve 2011’de sürdürmekte olduğumuz büyümemizi, kesintisiz bir biçimde devam ettirmek en büyük hedeflerimizden biri. Önümüzdeki 5 yıllık süre zarfında, satış rakamlarımızda 2 katı büyüme hedefliyoruz. Büyümemizi kesintisiz sürdürme ve ikiye katlama vizyonumuzla geleceğe güvenle bakıyoruz. Bunun için tabii ki, Türkiye’deki kahve tüketim trendlerini çok yakından takip ediyor ve ona uygun çalışmalara, Ar-Ge yatırımları, inovasyonlar ve lansmanlara yöneliyoruz. Araştırmalarımız sonucunda Türkiye’deki kahve tüketicileri için sertlik, yumuşaklık dengesinin ve şeker oranının çok önemli olduğunun farkındayız, Nescafe 3ü1 Arada örneğinde yaşadığımız gibi, yeni çalışmalarımızda da bu tarifi tutturmak için aralıksız çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yine, Türkiye’deki trendlere baktığımızda, Avrupa’dan farklı olarak, ülkemizde sosyal ortamlarda, eş dostla sohbette, keyifli ve içtenlikli muhabbetlerde kahve tüketiminin daha çok olduğunu görüyoruz. Avrupalı tüketici kahveyi daha çok zinde olmak için, uyanmak için tüketirken, Türkiye’de sohbetin ve paylaşımın daha öne çıkması ve ülkemizde içilen kahvelerin yüzde 75’inin evde tüketiliyor olması, bizi aynı zamanda son lansmanımız olan ‘Bi’ Kahve’ye de götürdü Bi” Kahve ismini verdiğimiz ve paylaşımı, sohbeti vurgulayan yeni sloganımızı bundan sonra tüm Nescafe ürünlerinin iletişiminde kullanıyor olacağız.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.