NBG’de yeni operasyonel yapı

NBG Grubu içerisinde sinerjileri yakalayarak entegrasyonu ve iş hacminin artırılmasını amaçlayan NBG’nin 2007-2009 iş planına paralel olarak

19.02.2008 - 17:13 | MediaCat

NBG Grubu içerisinde sinerjileri yakalayarak entegrasyonu ve iş hacminin artırılmasını amaçlayan NBG’nin 2007-2009 iş planına paralel olarak, 13 Şubat’ta Atina’da Grup Genel Müdürleri ve Grup Yürütme Kurulu üyelerinin katılımıyla bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda NBG iştiraklerinin CEO’ları Sn. Maragoudakis (Romanya), Sn. Vatev (Bulgaristan), Sn. Stratopoulos (Sırbistan), Sn. Bishev (Makedonya), Sn. Leivaditis (Arnavutluk) ve Türkiye’den Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Grup CEO’su Sn. Ömer Aras ve Genel Müdür Sn. Sinan Şahinbaş hazır bulundular.

Toplantıda, Grubun yeni operasyonel yapısı sunuldu ve şu önemli noktalar açıklandı:

a. Grubun İç Denetim, Grup Finansman, Grup Likidite ve Grup IT stratejik yönlendirmeleri Atina’da merkezileştirilecek. Bankanın yurtdışı iştiraklerinde bu faaliyetlerden sorumlu tüm yetkililer doğrudan Atina’daki ilgili Kurumsal Merkez’e bağlı olacak.

b. Grubun Risk Yönetimi, İnsan Kaynakları, Hukuk ve Mevzuat, Arka Ofis ve Satın Alma faaliyetleri kısmi olarak Atina’daki Kurumsal Merkez’de toplanacak. Bütün bu faaliyetlerde Kurumsal Merkez operasyonel çerçeveyi oluşturacak ve işin uygulanması konusunda ülke sorumlularını denetleyecek.

c. Ülke sorumluları iş planının gereğini yapma konusunda tam yetkili olacak ve entegrasyon hedeflerini geliştirme konusunda da ek sorumluluklar alacaklardır.

d. CFO, COO ve Grup Yürütme Kurulu üyesi olan Sn. A. Thomopoulos, Grubun iştiraklerinin entegrasyonundan sorumlu kişi olacaktır.

e. Grubun uluslararası faaliyetlerinin artan öneminden dolayı, Güney Doğu Avrupa ve Türkiye’deki iştiraklerin sorumlularının tek bir Grup Yürütme Kurulu Üyesi’ne bağlı olmaları kararı alınmıştır. Bu sorumluluk, Sn. Ömer Aras’a verilmiştir ve bu görevde NBG’nin Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdürü Sn. Leopoulos kendisinin yardımcısı olacaktır.

f. Atina’daki Kurumsal Merkez’de iki yeni merkezi destek birimi kurulacaktır:

3) Uluslararası Bireysel: Bu birim, Grubun yurtdışı iştiraklerindeki bireysel birimleri arasında, ilgili ülke yöneticilerinin koordinasyonu ile bireysel ürünler konusunda bilgi alışverişini sağlayacaktır.

4) Uluslararası Kurumsal: Bu birim, Grubun kurumsal müşterilerinin uluslararası işlerini desteklemeye yoğunlaşacaktır.

Yukarıdaki kararlar entegrasyon sürecini hızlandıracak ve Grubun operasyonel verimliliğini artıracaktır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.