Myspace YouTube’un tahtını sallayacak

İnternetin en büyük sosyal iletişim sayfalarından biri olan Myspace, YouTube'u tahtından indirecek bir video izleme sitesi kurduğunu duyurdu. Zaten amatör ve ev yapımı videolarla, haber programları ve video şovları gibi profesyonel yapımların bulunduğu bir platform olan MySpace, henüz test aşamasında olan sitede kişisel video ve televizyon şovlarına da ağırlık vereceğini açıkladı.

29.06.2007 - 14:08 | MediaCat

İnternetin en büyük sosyal iletişim sayfalarından biri olan Myspace, YouTube’u tahtından indirecek bir video izleme sitesi kurduğunu duyurdu. Zaten amatör ve ev yapımı videolarla, haber programları ve video şovları gibi profesyonel yapımların bulunduğu bir platform olan MySpace, henüz test aşamasında olan sitede kişisel video ve televizyon şovlarına da ağırlık vereceğini açıkladı.

MySpace Başkan Yardımcısı Jeff Berman, San Francisco’da yaptığı açıklamada sitenin tıpkı NBC ve Fox gibi çalışacağını söyledi. İnternet kullanıcılarının iletişim kurmak için video yolunu kullanmalarında büyük bir patlama meydana geldiğini kaydeden MySpace Başkan Yardımcısı, beta olarak hizmete başlayan video sitesinin başlangıçtan itibaren de 7 farklı dilde yayın yaptığını ifade etti.

Site, genellikle genç kullanıcıların kendi düzenledikleri sayfalarda fotoğraf, günlük, video ve müzik paylaşımı yaptıkları bir forum olarak çalışıyor.
MySpace, bu siteyle aynı zamanda video paylaşım dünyasının yüzde 70’ini elinde bulunduran YouTube’a meydana okumaya çalışacak. Medya istatistiklerine göre MySpace.com’da video yayınlanmaya başladığı Şubat ayından bu yana YouTube’un istatistiklerini düşüş yaşanmıştı.

MySpace’in video izleme sitesi, www.myspacetv.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.