MTV Türkiye’de!

MTV Türkiye, Eylül ayında Türkçe programlarının ağırlıklı olduğu birçok farklı programla yayına başlıyor.

02.06.2006 - 00:00 | MediaCat

MTV Türkiye, Eylül ayında Türkçe programlarının ağırlıklı olduğu birçok farklı programla yayına başlıyor.

MTV Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra Oflaz Güvenkaya, Viacom’un ve MTV’nin sahibi Sumner Redstone ve MTV Networks Europe Yükselen Piyasalar Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dean Possenniskie ile birlikte MTV’nin Taksim Stüdyoları’nda bir basın toplantısı düzenledi.

MTV’nin dünyanın 168 bölgesinde, 28 farklı dilde yayın yaptığını söyleyen Güvenkaya, MTV’nin her zaman için müzik ve kaliteli müzik videosu yayını yapma amacında olduğunu dile getirdi. “MTV bugün bir televizyon kanalından öte bir yaşam tarzıdır, hatta bir jenerasyonu tanımlamak için kullanılan bir markadır” diyen Güvenkaya, sözlerine şöyle devam etti: “MTV Türkiye, MTV Avrupa’nın Türkiye için lokalleştirilmiş versiyonudur. Eurasiasat 2A uydusu üzerinden yayın yaparak Türkiye genelinde 6 milyon kişiye ulaşacak. 24 saat yayın yapacak olan MTV Türkiye’nin hedef kitlesi 15-34 yaş arası Türk gençleridir.”

Yayın akışında, video klipler, komedi ve eğlence programları ve MTV için özel hazırlanmış programlar olacağını söyleyen Güvenkaya, “Yayın akışımızda uluslararası MTV programları altyazı ile yayınlanacak, müzik akışımızda yerli ve yabancı video kliplere yer verilecek. Bunun yanı sıra MTV Avrupa’da henüz yayına girmemiş yepyeni uluslararası programlar ilk defa MTV Türkiye ekranlarında izleyici ile buluşacak.” dedi.
Güvenkaya, MTV Türkiye’de, uluslararası müzik videolarının yanı sıra Türkçe müzik videolarının da yayınlanacağını ifade etti.

YEREL KÜLTÜRE UYGUN PROGRAMLAR

Güvenkaya’nın ardından Viacom’un ve MTV’nin sahibi Sumner Redstone bir konuşma yaptı.
MTV Networks’ün Türkiye’deki geleceğinin kendisini heyecanlandırdığını kaydeden Redstone, Türkiye MTV kanalı aracılığıyla Türk izleyicilerle sağlam bağlar kuracaklarına inandığını söyledi.

Dünyadaki birçok diğer MTV kanalı gibi MTV Türkiye’nin de temelden oluşturulacağını, yayınlanacak program ve müziklerin Türk izleyicileri için, yerel kültüre uygun olarak hazırlanacağını anlatan Redstone, “MTV Türkiye daha çok Türkçe müzik, kaliteli lokal yapımlar ve daha da önemlisi, Türk gençliğinin müzik zevkini yansıtırken Türk kültürüne uygun programları izleyicileriyle buluşturacaktır” diye konuştu.

Redstone, ayrıca MTV’nin global yayın ağından yararlanarak Türkiye’nin zengin müzik çeşitliliğini 170’den fazla ülkeyle paylaşmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Bu bize Türkiye’nin güçlü müziğini dünyanın diğer bölgelerine tanıtma şansı sağlamaktadır” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.