MediaCat

MTV Avrupa müzik ödülleri adayları açıklandı

MTV, “2011 MTV Avrupa Müzik Ödülleri” adaylarını duyurdu.

MTV Avrupa müzik ödülleri adayları açıklandı

MTV, “2011 MTV Avrupa Müzik Ödülleri” adaylarını duyurdu. Lady Gaga, altı kategoride aday gösterilerek başı çekerken, dört dalda aday gösterilen isimler arasında Katy Perry ve Bruno Mars geliyor. Yılın en çok satış yapan sanatçısı ünvanıyla İngiliz kadın şarkıcı Adele ise Justin Bieber ve Thirty Seconds to Mars gibi üç kategoride aday gösterildi. 18. MTV Avrupa Müzik Ödülleri 6 Kasım Pazar akşamı Saat 21.00’da (Orta Avrupa Saati) Belfast’s Odyssey Arena’da gerçekleşecek ve ödül töreni tüm dünyada MTV’de canlı olarak izlenebilecektir.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri Dell, Replay, Hyundai ve Swatch sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Pop müziğinin iki starı Lady Gaga ve Katy Perry bu yıl Avrupa Müzik Ödülleri’nde yarıştıkları En iyi Canlı Performans, En iyi Pop Müzik ve En iyi Kadın Sanatçı kategorilerine ek olarak En iyi Şarkı kategorisi dahil olmak üzere dört kategoride mücadele edecekler. En İyi Şarkı kategorisinde Perry, “Firework” adlı şarkısıyla aday gösterilirken, Gaga’nın aday olduğu şarkı “Born This Way” olacak. Gaga ayrıca “Born This Way” şarkısı ile En İyi Video Klip kategorisinde ve buna ek olarak En Çok Hayrana Sahip Sanatçı kategorisinde de aday gösterilecek. Yetenekli şarkıcı ve söz yazarı Bruno Mars ise En iyi Yeni Sanatçı, En İyi Erkek Sanatçı, En iyi Çıkış Yapan ve “Grenade” şarkısıyla En iyi Şarkı olmak üzere dört ödül için aday gösterilecek. Adele, “Rolling In The Deep” şarkısıyla En iyi Şarkı ve En iyi Video Klip kategorilerinde; ayrıca En İyi Kadın Sanatçı kategorisinde aday gösterilirken, Justin Bieber En İyi Pop Müzik, En İyi Erkek Sanatçı ve En çok Hayrana Sahip Sanatçı kategorilerinde yarışacak. Thirty Seconds To Mars grubu ise En iyi Alternatif Müzik, En iyi Dünya Sahne Performansı ve En Çok Hayrana Sahip Sanatçı kategorilerinde ödüle aday gösterilecek.

Foo Fighters, Snoop Dogg, My Chemical Romance, Jennifer Lopez, LMFAO, Jessie J, Beyoncé, Coldplay, Eminem, Arcade Fire, Red Hot Chili Peppers, Far East Movement, Kanye West, Linkin Park, Wiz Khalifa ve Kings of Leon, Avrupa Müzik Ödülleri’nde iki kategoride aday gösterilecekler.

2011 MTV Avrupa Müzik Ödülleri”nde bu sene bir yenilik yapılarak “En Çok Hayrana Sahip Sanatçı” kategorisi oluşturuldu. Özel bir sanatçının en tutkulu hayran kitlesine verilecek olan bu ödülü kazanmak için izleyiciler, Avrupa Müzik Ödülleri’ndeki favori sanatçılarını 19 Eylül Pazartesi gününden itibaren www.mtvema.com adresini ziyaret ederek oylayabilecekler. Bu sitede öne çıkan Avrupa Müzik Ödülleri yarışmasına ne kadar çok hayran dâhil olur ve katılım gösterirse onların favori sanatçılarının kazanma şansı bu oranla artış gösterecek.

Bu yıl başlatılacak bir diğer kategori de Dünya Çapında Hareket kategorisi olacak. Bu kategoride MTV, dünyanın her köşesinden gelen sanatçıları aday göstererek, müziğin evrenselliğini kutlayacak. Hayranlar 19 Eylül Pazartesi gününden itibaren istedikleri sanatçıya/gruba, Avrupa’daki kendi bölgelerinden oy verebilecekler. Bölgesel olarak kazananlar, daha sonra 17 Ekim haftasında Avrupa başlığı altında yarışacaklar. Kazanan Avrupa temsilcisi, 24 Ekim haftası Latin Amerika, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Afrika/Hindistan/Orta Doğu’dan gelen bölgesel adaylarla birlikte duyurulacak. Sonrasında bu beş bölgesel aday “Dünya Çapında Hareket” kategorisi için mücadele edecekler ve kazananların duyuruları Belfast’teki gösteride yapılacak.

“2011 MTV Avrupa Müzik Ödülleri” kapsamında aday gösterilen isimler şöyle:

EN İYİ ŞARKI

Adele – “Rolling In The Deep”
Bruno Mars – “Grenade”
Jennifer Lopez ft Pitbull – “On The Floor”
Katy Perry – “Firework”
Lady Gaga – “Born This Way”

EN İYİ CANLI PERFORMANS

Coldplay
Foo Fighters
Katy Perry
Lady Gaga
Red Hot Chili Peppers

EN İYİ POP MÜZİK SANATÇISI

Britney Spears
Justin Bieber
Katy Perry
Lady Gaga
Rihanna

EN İYİ YENİ SANATÇI

Bruno Mars
Far East Movement
Jessie J
LMFAO
Wiz Khalifa

EN İYİ KADIN SANATÇI

Adele
Beyoncé
Jennifer Lopez
Katy Perry
Lady Gaga

EN İYİ ERKEK SANATÇI

Bruno Mars
David Guetta
Eminem
Justin Bieber
Kanye West

EN İYİ HIP HOP MÜZİK SANATÇISI

Eminem
Lil Wayne
JAY Z & Kanye West
Pitbull
Snoop Dogg

EN İYİ ROCK MÜZİK SANATÇISI

Coldplay
Foo Fighters
Linkin Park
Kings of Leon
Red Hot Chili Peppers

EN İYİ VIDEO KLİP

Adele – “Rolling In The Deep”
Beastie Boys – “Make Some Noise”
Beyoncé – “Run The World (Girls)”
Justice – “Civilization”
Lady Gaga – “Born This Way”

EN İYİ ALTERNATİF MÜZİK SANATÇISI

Arcade Fire
Arctic Monkeys
My Chemical Romance
The Strokes
Thirty Seconds To Mars

EN İYİ DÜNYA SAHNESİ PERFORMANSI

Arcade Fire
The Black Eyed Peas
Diddy Dirty Money
Enrique Iglesias
Kings of Leon
Linkin Park
My Chemical Romance
Ozzy Osborne
Snoop Dogg
Thirty Seconds To Mars

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN SANATÇI

Alexis Jordan
Big Time Rush
Bruno Mars
Far East Movement
Jessie J
Katy B
LMFAO
Neon Trees
Theophilus London
Wiz Khalifa

EN ÇOK HAYRANA SAHİP SANATÇI

Justin Bieber
Lady Gaga
Paramore
Selena Gomez
Thirty Seconds To Mars

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.