MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Türkiye de yer alacak

Berlin, Paris, Londra, Milan, Stokholm ve Lizbon gibi Avrupa’nın en büyük, en güzel ve en popüler şehirlerinde düzenlenen MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni,

21.08.2007 - 17:08 | MediaCat

1994 yılından bu yana her yıl Berlin, Paris, Londra, Milan, Stokholm ve Lizbon gibi Avrupa’nın en büyük, en güzel ve en popüler şehirlerinde düzenlenen MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni, bu yıl 1 Kasım’da Münih Olimpiyat Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye, her yıl gündem yaratan ve çok konuşulan bu organizasyona MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni’ne bu yıl ilk kez iki farklı kategoride katılacak.

“En İyi Türk Sanatçı’07” ve “Avrupa’nın Yeni Sesleri”.

MTV Türkiye’nin de Türkiye müzik piyasasının en iyileriyle katılacağı bu törende ödül verilecek tüm sanatçıları, izleyiciler oylarıyla belirleyecek. Böylelikle Türkiye’de bu müzik oylama platformunda yer alacak.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 18 farklı Avrupa ülkesinin en iyi sanatçılarının yarışacağı “Avrupa ’nın Yeni Sesleri” kategorisi’nin kazananı tüm dünya MTV izleyicilerinin oylarıyla belirlenecek.

“En İyi Türk Sanatçı” kategorisi’nde yer alan ve MTV Türkiye tarafından belirlenen adaylar arasından en iyisini ise MTV Türkiye izleyicileri seçecek. Çok yakında MTV Avrupa Müzik Ödülleri (EMA/ Europe Music Awards) kategorileri ve adaylar açıklanacak ve oylamalar Türkiye’de de tüm dünyayla aynı anda başlayacak.

“Avrupa’nın yeni Sesleri” kategorisinde; Portecho, Bedük, Suitcase, Yakup ve Dandadadan yer alıyor.

29 Ağustos 2007 itibariyle MTV Türkiye ekranlarında de yer alacak ilk tanıtımlar ile oylama başlayacak. Bu gruplar 5 Eylül Çarşamba akşamı Balans/Tonique’de MTV Türkiye’nin gerçekleştireceği bir organizasyonla sahne alacak ve tekrar performanslarını sergileyecekler. 24 Eylül’de ilk oylama sonuçlarıyla Türkiye’nin birincisi belli olacak. Birinci olan grup, diğer 17 MTV ülkesinin birincileriyle yarışmaya hak kazanacak.
Ve bu 18 MTV ülkesi arasında yapılacak ikinci tur oylamayla ilk üç belirlenecek.

1 Kasım’da yapılacak MTV Avrupa Müzik Ödüllerinde bu üç aday arasından kazanan açıklanacak ve ödüllendirilecek.

“En İyi Türk Sanatçı’07” kategorisinde ise; Nil Karaibrahimgil, Teoman, Kenan Doğulu, Ceza, Sertab Erener yer alıyor. “En İyi Türk Sanatçı’07” kategorisinde yer alan ve MTV Türkiye tarafından belirlenen adaylar arasından en iyisini ise MTV Türkiye izleyicileri seçecek. Bu kategorideki birinciyi de yine sizin oylarınız belirleyecek. Oylamaları ve tarihleri öğrenmek için tek yapmanız gereken MTV Türkiye’yi izlemek!!!

MTV Türkiye’den de canlı yayın !!!

Bu yıl MTV Türkiye ekranlarından da MTV Avrupa Müzik Ödülleri 1 Kasım 2007’de canlı olarak yayınlanacak. MTV Türkiye, kaçırılmaması gereken etkinliklerle, konuklarla ve performanslarla dolu bir “Avrupa Müzik Ödülleri Töreni” yayınlanmaya hazırlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.