Mövenpick Hotels & Resorts’a yeni satış ve pazarlama direktörü

İsviçre menşeli uluslararası otel zinciri Mövenpick Hotels & Resorts’a Türkiye’den Sorumlu Satış ve Pazarlama Direktörü olarak ...

19.02.2008 - 17:27 | MediaCat

İsviçre menşeli uluslararası otel zinciri Mövenpick Hotels & Resorts’a Türkiye’den Sorumlu Satış ve Pazarlama Direktörü olarak Esra Değirmenci atandı. Türkiye’nin önde gelen otellerinde yöneticilik yapmış olan Değirmenci, 17 yıllık otelcilik tecrübesini ve birikimini Şubat 2008’den itibaren Mövenpick Hotels & Resorts’da hayata geçiriyor.

İstanbul Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra otelciliğe ilk adımını 1989 yılında Pullman Otelleri’nde Satış ve Pazarlama Asistanı olarak atan Değirmenci; kariyerine Mercure Otelleri Bölge Satış Yetkilisi, Accor Otelleri Bölge Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam etti. Hilton Istanbul & Parksa’da Acentalar Satış Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2007 yılı itibarı ile Hilton Istanbul, Conrad ve Parksa Hilton otellerinin Satış Direktör Yardımcılığına yükseldi.

Turizm sektöründeki başarıları ile tanınan Esra Değirmenci; TUROB ve IFTWO Yönetim Kurulu üyesi olmasının yanı sıra SKAL Türkiye üyesidir.

Mövenpick Hotel Istanbul’un, 2007 yılında World Travel Awards tarafından Türkiye’nin En İyi İş Oteli seçilmesinin ardından, Temmuz 2007’de Bitez’de hizmete giren Mövenpick Resort Bodrum ve Şubat 2008’de hizmete giren Mövenpick Hotel Izmir’de de aynı başarıyı hedeflediklerinin ve Mövenpick Hotels & Resorts’un Ankara başta olmak üzere Türkiye’de yeni yatırımlarla büyümeye devam edeceğinin altını çizdi.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Mövenpick Hotel Istanbul-Buket Oğuz

Tel: 0212 319 29 29

e-mail:buket.oguz@moevenpick.com