Motorola’dan mobil iletişime yepyeni bir çözüm

Motorola’nın iş dünyası ve şirketler için tasarladığı, 'Kurumsal Dijital Yardımcı' portföyünün...

20.06.2008 - 14:35 | MediaCat

Motorola’nın iş dünyası ve şirketler için tasarladığı, ‘Kurumsal Dijital Yardımcı’ portföyünün en yeni üyesi MC75, gelecek nesil uygulamalar için HSDPA ve EVDO Rev A üzerinden global kablosuz bağlantı sağlayarak şirket çalışanlarının verimliliğini en üst düzeye çıkarıyor.

Motorola’nın, hem yerel hem de global ölçekte hizmet veren şirketlerin ve çalışanlarının ihtiyaçlarına yanıt veren “Kurumsal Dijital Yardımcı” portföyüne bir yenisi daha eklendi: MC75. Şirket çalışanlarının hayatını kolaylaştıracak bu yeni ürün, çalışanların verimliliğinin arttırılmasına yardımcı olacak, işletme maliyetlerini ve hatalarını azaltacak; ses, veri, GPS ile yön bulma ve kamera bazlı belge görüntüsü yakalama hizmetlerini aynı anda sağlayarak müşterilerin memnuniyetini artıracak.

Kablosuz iletişimde HSDPA ve CDMA-EVDO (Rev A) standartlarını kullanan 3. Nesil (3G) şebekelerini destekleyen MC75, yüksek hızda ses ve veri erişimini birlikte sunuyor. 802.11a/b/g ethernet, net görüntüye sahip renkli VGA ekran ve 2 megapiksellik renkli dijital kamera ile donatılmış olan bu yeni ve dayanıklı Kurumsal Dijital Yardımcı, sektörün 3. Nesil standardıyla uyumlu ilk mobil bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. MC75 ile yüksek kalitede resimlerin yanı sıra belge görüntüleri ve imza, hatta 1D ve 2D barkodları okumak mümkün. Gerçek zamanlı yerel ağ ve geniş bant kablosuz iletişimlerinin daha önce benzeri görülmemiş bu kombinasyonu, gelişmiş veri yakalama olanaklarıyla biraraya geldiğinde, şirket çalışanları arasındaki bilgisayarlı iletişimi daha güçlü hale getiriyor, veri hatalarını azaltıyor ve her alanda iş verimliliğini artırıyor.

Motorola Türkiye Kurumsal Mobilite Bölümü, Teknoloji Müdürü Tibet Oğurtanı MC75’i şu sözlerle anlatıyor: “Motorola’nın en çok satan, şirketlerin saha çalışanlarına mobil iletişim çözümleri sağlayan Kurumsal Dijital Yardımcısı MC70’in kazandığı büyük başarıyı MC75 ile sürdürüyoruz. Günümüz çalışanlarının dünyanın dört bir yanında gereksinim duyduğu ve sürekli bir değişim içinde olan mobil ihtiyaçlarını önceden sezerek bunlara GPS ve 3. Nesil gibi yeni teknolojik özellikler ekledik. Bu da yenilikçi yaklaşımımızın bir kanıtıdır. Optimum boyutları ve sağlamlığıyla da kendisinden bekleneni fazlasıyla yerine getiren MC75, bir kez daha, Motorola’nın kurumsal müşterilerine rekabette üstünlük kazandıracak çözümleri ve gelişmiş teknolojileri sunuyor.”

MC75 sayesinde, hareket halindeki personel ile küresel ölçekte faaliyet gösteren şirketler, operasyonlarını tek bir mobil cihazda standartlaştırabilecekler. Bu ise, birden fazla şebeke üzerinde çalışan farklı modellerdeki cihazlar kullanmaktan kaynaklanan destek ihtiyaçlarının, maliyetin ve karmaşıklığın azaltılmasına katkı sağlayacak. Eşsiz tasarımıyla geleneksel tüketici modeli akıllı telefonlardan veya el bilgisayarlarından (PDA) çok daha uzun ömürlü olan MC75, kablosuz bağlantı, işlevsellik ve yönetilebilirlik özelliklerini Motorola’nın ‘Mobility Services Platformu’ üzerinde tek bir cihazla sunuyor. Sermaye ve işletme maliyetlerindeki bu düşüş, personel verimliliğindeki artışla birlikte, hangi şirket için olursa olsun yatırıma karşılık maksimum değer elde etme anlamına geliyor.
Intel’in XScale PXA270 624 MHz işlemcisini ve Microsoft® Windows® Mobile 6.0 işletme sistemini kullanan MC75, mevcut şirket altyapılarıyla daha fazla uyum, geliştirilmiş güvenlik özellikleri, esnek bir geliştirme platformu ve daha iyi mobil mesajlaşma olanakları sunuyor.

Motorola Kurumsal Mobilite Kapsamlı Servis Hizmet Paketleri, MC75 kullanıcılarının cihazlarından her zaman azami performansı alabilmelerine yardımcı olmak maksadıyla, geniş kapsamlı servis ayrıcalığı sunuyor. Bu hizmetten yararlanan müşteriler cihazı satın aldıkları andan itibaren, hasar görmüş bir ekran veya klavyeden bozulan herhangi bir iç veya dış parçaya kadar, niteliği ne olursa olsun hiçbir onarım için para ödemiyorlar. Geliştirilmiş seviyedeki bu hizmet önceden kestirilemeyen onarım masraflarını önemli ölçüde azaltırken, cihaza yapılan yatırımın korunmasını ve onarım konusunda endişe duyulmamasını sağlıyor.

MC75’in 2008 yılının üçüncü çeyreğinde dünyanın her tarafındaki Motorola satış noktaları ile Motorola Partnerselect üyesi işortakları üzerinden satışa sunulması bekleniyor.

MC75 ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen www.motorola.com/mc75 adresini ziyaret ediniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.