Mondus.net, kimlik numarası ile tanımlama uygulamasını başlattı

Her geçen gün kullanıcı ihtiyaçlarına göre yeni bir özellik eklenen mondus.net, son zamanlarda sosyal ağlarda özellikle ünlülerin taklit

07.11.2007 - 13:47 | MediaCat

Her geçen gün kullanıcı ihtiyaçlarına göre yeni bir özellik eklenen mondus.net, son zamanlarda sosyal ağlarda özellikle ünlülerin taklit profillerinin görülmesi üzerine, kimlik numarası ile tanımlama uygulamasını başlattı. Dileyen kişinin kimlik numarası ile üyeliğini tanımlı hale getirmesi o üyelikle ilgili herhangi bir soru işaretine meydan bırakmıyor.

mondus.net, arkadaşları internet ortamında buluşturan, ortak ilgi alanları etrafında birleştiren yeni nesil sosyal ağ olarak gün geçtikçe büyüyor ve gelişiyor. mondus.net, kullanıcı ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, sürekli yeni uygulamalarla daha kullanışlı bir platform olurken, sistem içinde ve dünyadaki benzer örneklerinde yaşanan sorunları da gözlemleyerek çözümler yaratıyor. Bütün bu gelişmeler mondus.net’i Türk kullanıcısına özel uygulamalarla donatılmış ve güvenilir bir sosyal ağ olarak sunuyor.

Yeni nesil sosyal ağlar dünyada, üniversite veya şirket gibi çeşitli küçük ağlara ait e-posta adresleriyle üye olunan ve böylelikle kişilerin gerçek kimlikleriyle kapalı gruplar içinde yer aldığı iletişim platformları olarak ortaya çıktı. Dünyada hızla yayılırken bu sistemi koruyamayan sosyal ağlar Türkiye’de de, belli başlı şirket ve üniversite ağları dışında genel bir iletişim ortamı olarak yayıldı. Bu da, özellikle ünlülerin profillerinin bir, hatta birden çok taklitleriyle karşılaşılmasına yol açtı. Türkiye’de kurulan mondus.net, Türkiye’ye özel içerik ve uygulamalarla iletişimi kolaylaştıran ve hız kazandıran bir iletişim platformu olarak gelişirken taklit üyeliklerle ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmaya yönelik “kimlik numarası ile tanımlama” uygulamasını başlattı. Bu uygulamayla, dileyen kişi üyeliğini kimlik numarası ile tanımlı hale getirebiliyor. Tanımlı üyeler, taklit üyelerden ayrılabileceği gibi güvenlik ayarları istendiğinde “sadece tanımlı üyelere profilimi göster” ya da “sadece tanımlı üyelerden mesaj alayım” şeklinde ayarlanarak da güvenlik artırılabiliyor.

Her dönem güvenilir ve yenilikçi bir sosyal ağ olarak yaygınlaşmayı hedefleyen mondus.net içeriğini zenginleştirirken, teknolojik olarak da gelişmeyi sürdürüyor.

www.mondus.net