Mondi’nin yeni reklam yüzü Nihat Doğan

Mondi’nin yeni reklam filminde oynayan Nihat Doğan, reklam filmi için; “Ben tarz olarak halka dokunan, halkın sorunlarını dinleyen ve bunu kendi derdi ve sorunu adleden bir kişi olmaya çalıştım.

24.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Mondi’nin yeni reklam filminde oynayan Nihat Doğan, reklam filmi için; “Ben tarz olarak halka dokunan, halkın sorunlarını dinleyen ve bunu kendi derdi ve sorunu adleden bir kişi olmaya çalıştım. Malum Mondi reklamı da, halka dokunan çok şık bir reklam filmi oldu” dedi. Mondi markası için de; “Yerli malı, yurdun malıdır. Mondi de bizden bir marka” diyen Doğan, bu açıdan markayla özdeşleştiğini ve kendisine yakın bulduğunu hatırlattı.

Yeni bir reklam kampanyası hazırlığı içerisine giren Mondi , reklam filmi için ise ünlü türkücü Nihat Doğan’la anlaştı. Katıldığı yarışma programı sonrası gündemden düşmeyen ve hangi reklamda oynayacağı merakla beklenen Nihat Doğan’in oynayacağı Mondi reklamı, Memet İkbal yönetiminde 22 Ağustos 2011 tarihinde Zekeriyaköy’de çekildi.

Çekimlerde; Mondi markasıyla çok fazla ortak noktası olduğunu dile getiren Nihat Doğan markayla yakaladıkları sinerji için “Ben tarz olarak halka dokunan, halkın sorunlarını dinleyen ve bunu kendi derdi bilen, sorunlarını kendi sıkıntısı adleden bir kişi olmaya çalıştım. Malum Mondi reklamı da, halka dokunan çok şık bir reklam filmi oldu” dedi. Doğan ayrıca Mondi markasının reklam filminde oynamak istemesinin nedenini de: “Mondi, yerli malımız. Yerli malı, yurdun malı derler. Mondi, üreten ve dünyanın beş kıtasına neredeyse örümcek ağı gibi şubeleri ve mağazalarıyla yayılan, en önemlisi de bizden olan bir marka. Dolayısıyla kendime çok yakın buldum ve kendimle özdeşleştirdim” diye ifade etti.

Filmin ilk görüntülerinde, üstü açık 74 model Olds Mobile marka arabayla görünen Nihat Doğan reklam filmindeki partneri ile, yolda otostop çekiyor. Çeyiz taşıyan Mondi kamyonunun durmasıyla ikiliyi yolda kalmaktan kurtuluyor. Kamyona binen Nihat Doğan, kamyon şoförüne “Mesele yolda kalmak değil, asıl yolunu kaybetmekten kork” diyerek, gerçek hayatta da alışık olduğumuz Nihat Doğan özlü sözleriyle, keyifli görüntülere sahne oluyor. Filmin devamında düğün evine giden Mondi kamyonuyla aynı güzergahta seyahat edecek olan Nihat Doğan, kendi rolüyle ilgili: “Yolda giderken, üreten, tarlada çalışan insanlar, koyunlarını otlatan çocuklar görüyoruz. Tabii reklam filminde de Nihat Doğan’lığımız tutuyor ve diyorum ki; “İyi bak bu insanlara. Onlar çalışmasa, ekmese, biçmese, bu çocuk dağlarda koyunların peşinde koşmasa ne yaparız? Bütün mesele üretmekte. Üretemeyen ülke ayakta kalabilir mi?”. “Reklam filminin senaryosundaki bu sözlerim, gerçek hayatta da beni anlatması açısından benzerlikler taşıyor” diyen Doğan; filmin son bölümündeki repliğini de büyük bir keyifle aktarıyor: “Unutma yanında olduğu zaman değerini bilmezsen, değerini anladığın zaman yanında bulamazsın. İşte benim kalbim Mondi’yi bu yüzden sevdi”

Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan reklam projesinin teaserının bugün yayına girmesi bekleniyor.

KAMPANYA KÜNYESİ

Reklamveren: Mondi
Marka Sorumlusu: Murtaza Durmuş, Soner Sakallı, Mehmet Emin Çakıcı,
Reklam Ajansı: Atlantis İletişim Hizmetleri
Ajans Başkanı: Muzaffer Çetinkaya
Yaratıcı Grup: Cumhur Ersöz, Müge Bulut
Müşteri İlişkileri: Dilek Yılmaz, Ahmet Erdem
Ajans Prodüktörü: Handan Polatoğulları
Prodüksiyon şirketi: Montaj
Yönetmen: Memet İkbal
Görüntü Yönetmeni: Andy Harner
Medya Planlama: MediaCom
Kullanılan Mecra: TV, Radyo, Gazete, Dergi, Açıkhava
 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.