Mobil uygulamaya 6,8 milyar dolar

Bu yıl dünya genelinde tüketicilerin, mobil uygulamalar için 6,8 milyar dolar harcayacağı ve toplam 4,5 milyar indirme (Download) gerçekleştireceği tahmin ediliyor...

21.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl dünya genelinde tüketicilerin, mobil uygulamalar için 6,8 milyar dolar harcayacağı ve toplam 4,5 milyar indirme (Download) gerçekleştireceği tahmin ediliyor.

Gartner araştırma şirketinin raporundan derlenen bilgilere göre, mobil reklam cirosunun da 600 milyon doları geçmesi bekleniyor. Rapora göre, 2013 yılında mobil indirme oranı yaklaşık 5 kat artarak 21,6 milyara yükselecek.

Gartner uzmanları, özellikle akıllı cep telefonlarının yaygınlaşmasının, mobil uygulamalara olan talebin artmasındaki en önemli etken olduğuna işaret ediyor. Analistler, oyun yazılımlarının ”1 numara” olmayı sürdüreceğine de dikkati çekiyor. Yazılımların bazılarının tüketicilere, ”reklam” içerikli olarak ücretsiz sunulacağı ve 2013 yılında bu tür reklam içeren uygulamaların, tüm uygulamaların yüzde 25’ini içereceği de öngörülüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.