MediaCat

Mobil reklam lideri Mobilike’a Almanya’dan yatırım

Türkiye mobil reklam piyasasının lideri Mobilike, Avrupa’nın önde gelen mobil reklam platformu Berlin merkezli madvertise’dan yatırım aldı

Mobil reklam lideri Mobilike’a Almanya’dan yatırım

Türkiye’nin bir numaralı mobil reklam oyuncusu Mobilike, faaliyetlerini Avrupa’nın farklı yerlerindeki 6 ofisinden yürüten ve kendi mobil hedef kitle erişim teknolojisine sahip madvertise tarafından yatırım aldığını duyurdu.

2009’da Şekip Can Gökalp ve Volkan Biçer tarafından kurulan Mobilike, Türkiye’de mobil reklam pazarında %50’den fazla piyasa payına sahip. Türkiye’nin en büyük medya kuruluşlarının da dahil olduğu geniş bir yayıncı ağı bulunan Mobilike, aylık bazda 300 milyon sayfa gösterimini aşan bir ağı yönetiyor.

Madvertise ise, iki sene gibi kısa bir sürede, Avrupa’nın en büyük mobil hedef kitle erişim platformlardan biri olmayı başardı. Avrupa’daki büyümelerine destek olması için Ekim ayında aldıkları B Serisi yatırımı takiben gerçekleşen Mobilike atılımı, madvertise’ın agresif büyüme planlarıyla Avrupa’daki mobil reklam pazarında lider pozisyona geleceğinin işareti olarak gösteriliyor. Mobilike’la birlikte, madvertise aylık yaklaşık 2 milyar sayfa gösterimine erişerek değerini artıracak.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.