Mobil cihaz devi Türkiye’de portföyünü genişletiyor

Sıradan cep telefonlarının yerini yavaş yavaş daha fazla özelliğe sahip akıllı mobil cihazlara bırakmaya başladığı günümüzde Türkiye’nin potansiyelini gören dünyanın lider mobil cihaz üreticisi HTC, yeni modelleri ve güçlenen kanal ağı ile Türkiye’ye yatırımlarını artırıyor…

04.12.2007 - 11:48 | MediaCat

Sıradan cep telefonlarının yerini yavaş yavaş daha fazla özelliğe sahip akıllı mobil cihazlara bırakmaya başladığı günümüzde Türkiye’nin potansiyelini gören dünyanın lider mobil cihaz üreticisi HTC, yeni modelleri ve güçlenen kanal ağı ile Türkiye’ye yatırımlarını artırıyor…

Mobil iletişimde hızlı gelişmelerin yaşandığı günümüzde tüm dünyada trend, sadece telefonla konuşma ve sınırlı uygulamaya ulaşabilme olanağı sunan sıradan cep telefonlarından çok daha fazla avantaj sunan PDA ve akıllı telefonlara yöneliyor. Akıllı telefon ve PDA’ler, teknolojiyi yakından takip eden ülkemizde de gün geçtikçe daha çok tercih ediliyor.

Dünyanın ilk PDA ve akıllı telefon üreticisi, Windows Mobile tabanlı cihazlar alanında dünyanın lider markası HTC, Türkiye pazarında varlığını güçlendiriyor. Türkiye’nin büyük potansiyelini gören şirket, ürün yelpazesini hızla genişletiyor. HTC bu ay itibariyle tasarım ve teknolojik özellikleriyle tüketicilerin tüm beklentilerini karşılayan 7 yeni modelini Türkiye’de satışa sunacağını açıkladı. HTC’nin pazara sunduğu P3300 ve önümüzdeki günlerde sunacağı S710, P3400, Touch Black/Artic Silver, Advantage, Touch Dual ve TyTN II, hayatınızı kolaylaştıracak her türlü uygulamayı barındıran birer PDA ve akıllı telefon olma özelliğini taşıyor. HTC’nin yenilikçi, çekici ve kategorisinde öncü tasarım ve uygulamalar pazara sunma vaadinin en başarılı örneklerinden olan bu cihazlar, son kullanıcılar ve kurumlar için en yeni mobil teknolojileri sunuyor.

HTC’nin yeni modelleri, içerdikleri ofis uygulamaları, farklı bağlantı seçenekleri, MSN, müzik ve kamera gibi özelliklerinin yanı sıra kullanım kolaylıkları, şık ve ergonomik tasarımlarıyla da tüketicilerin tercihi olacak. HTC P3300 ve TyTN II modelleri, dahili GPS özellikleriyle gideceğiniz yerlere rahat ulaşmanıza da yardımcı olacak. S710 ve HTC Touch Black/Arctic Silver modelleri Kasım ayı içinde, TYTN II, Touch Dual ve Advantage Aralık ayında Türkiye’deki büyük operatörler ve perakende mağazaları kanalıyla pazara sunulacak.

HTC dağıtım ağı Brightpoint ile genişliyor

HTC, Türkiye’de dağıtım kanalını da genişletiyor. Bugüne kadar distribütör olarak KVK ve Casper ile çalışan HTC, dünyanın lider mobil cihaz distribütörlerinden Brightpoint’i de iş ortakları arasına kattı. Dünya çapında, sektör lideri OEM’ler, ağ operatörleri, mobil sanal ağ operatörlerinin de aralarında bulunduğu 20 binin üzerinde şirketle işbirliği bulunan Brightpoint, hızlı kurulan, esnek ve maliyet-etkin çözümleri ile kablosuz ve mobil cihaz üreticilerine kanallarının gelişiminde ve ürünlerinin dağıtımında şirketlere önemli katma değer sunuyor.

HTC Orta Doğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu Genel Müdürü Kevin Chen, “Türkiye teknolojideki gelişme ve yenilikleri çok yakından takip eden, en yeni teknolojilere sahip olmayı arzulayan genç nüfusuyla büyük bir potansiyele sahip. Mobil cihazlar ülkenizde ilgi çeken ürünlerin başında geliyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tüketiciler artık cep telefonları ile çok daha fazla şey yapabilmek istiyorlar. HTC olarak Türk tüketicisine daha geniş bir portföyle ihtiyaçlarını karşılayacak akıllı telefonlar ve PDA’ler sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yeni cihazlar kullanıcılara gerçek mobil yaşam tarzının esneklik ve özgürlüğünü sunacak” diye konuştu.

Ayrıntılı bilgi için:
Meltem Demiryonar
Caretta İletişim
0216 470 93 43 – 119