Mobil 1’den parkinson hastalarına destek

Mobil 1, sosyal sorumluluk bilinci

22.05.2007 - 14:56 | MediaCat

Mobil 1, sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek insani yardım yönü çok önemli bir projeye katkı sağladı. Parkinson hastaları için düzenlenen proje kapsamında araçların depolarında Mobil 1 yağı kullanıldı.

‘Drive Around the World’ yani ‘Direksiyon Başında Dünya Turu’ projesine katılan ekipler 16 ay süren, 66.000 kilometre uzunluğunda dev bir güzergahı tamamladı. Dört kıtada 30’dan fazla ülkeyi kateden yardım projesi 70.000 dolardan fazla bağış topladı ve bağışların tamamı hastalıkla ilgili çalışmalara aktarıldı.

Drive Around The World projesi boyunca ağır yol şartları, birbirinden farklı hava sıcaklıkları ve iklim koşullarıyla karşılaşan arazi araçlarının motorlarında her şartta aynı performansı vermesi nedeniyle Mobil 1 yağı tercih edildi. Bu sayede Mobil 1, teknolojisini de ispat etmiş oldu.

1 Kasım 2003’te yola çıkan araçlar, 10 çölü geçtiler, Panama Kanalı’ndan Güney Amerika’ya vardılar. İki volkana tırmanarak, Peru’da Nazca çizgilerine ve Machu Picchu’ya ulaştılar. Arjantin’e gelerek, dünyanın ucu Tierra Del Fuego’ya ulaştılar ve oradan da Avustralya’ya geçtikten sonra ünlü Uluru (Ayers Kayaları)’nın yanından geçtiler. Mobil 1’in desteği ile yola Hindistan’da devam eden dev projenin araçları, Tac Mahal’e vardılar. Pakistan’ın tehlikelerle dolu Karakurum yolundan, Rusya’da dünyanın en alçak noktası olan Baykal Gölü’ne ve Sibirya’ya gittiler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.