MMA’dan 1 milyon dolarlık araştırma

MMA'nın CEO'su Greg Stuart, birliğin pazar içi araştırma projesini başlatmak için 1 milyon dolar kaynak sağladığını açıkladı.

19.07.2012 - 00:00 | MediaCat

MMA (Mobile Marketing Association – Mobil Pazarlama Birliği)’nin CEO’su Greg Stuart, birliğin pazar içi araştırma projesini başlatmak için 1 milyon dolar kaynak sağladığını açıkladı.

SmoX.me (Smart Mobile Cross Marketing Effectiveness – Akıllı Mobil Çapraz Pazarlama Etkinliği) olarak adlandırılan araştırma, geleneksel pazarlama kanallarına kıyasla, mobil kanallara yatırım yapmanın nispi ekonomik değerini belirlemek için reel pazar içi pazarlama kampanyalarını test ediyor.

Yapılan her bir SMoX.me çalışması, yatırım analizi üzerine marka ölçümleri (farkındalık, marka imajı ya da satın alma niyeti), ve/veya satış elde etmek için çapraz pazar kanalını verimli ve etkili bir şekilde kullanmasını sağlıyor.

Sonuçların ayrıca, Mobil Görüntüleme, Zengin İçerik, Video, Ses, Eposta, SMS ve diğerleri dahil olmak üzere bireysel mobil kanallarının nispi değerini ve rolünü daha iyi değerlendirmesi bekleniyor.

Çalışmaların, ABD, İngiltere ve Türkiye için yapılması planlandı.
SMoX.me’de yer alan partnerler:
Vodafone – Pandora – The Weather Channel – Velti – AT&T AdWorks – InMobi Inc. – Telefonica Tremor Video – Vibes
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.