Mini’den müşterileri selamlayan billboard’lar

Özel tasarım dijital ekranlar küçük arabaları fark edebiliyor.

06.09.2013 - 14:09 | Haluk Kasarcı

Özel tasarım dijital ekranlar küçük arabaları fark edebiliyor.

Mini sahibi olmanın çoğu zaman bir araç sahibi olmaktan öte, kendine has özellikleri olan bir gruba mensup hissettirdiği konuşulur. Bir dönem ‘Vosvos’ların yakaladığı bu birliktelik hissiyatı Mini için yapılan son açıkhava kampanyasıyla da yakalanmaya çalışılıyor.

Iris imzası taşıyan kampanyayla Londra‘nın ana caddelerine yerleştirilmiş özel yapım dijital ekranlar yollardaki Mini’leri saptıyor ve şoförlere özel mesajlar iletilmesini sağlıyor. Yalnızca bu kampanya için tasarlanan bir yazılım sayesinde ilanın bulunduğu noktaya varmadan önce saptanan Mini’lere hitap eden ‘Merhaba krem rengi Mini. Sırrın ne?’, ‘Merhaba mavi Mini’nin şoförü’ mesajlarıyla markayla özdeşleşen kişiye özel olma hissiyatı sağlamlaştırılıyor. İlanların bulunduğu yollar üzerindeki benzin istasyonlarında sandviç, bir depo benzin ve çiçekler sunulan Mini şoförleri, kampanyayı hayli hoş karşılıyor olsa gerek.

Mini’nin Not Normal kampanyası dâhilinde hayata geçirilen uygulama Mini-severlerin kendilerine has oluşlarını kutlamanın bir yolu olarak sunuluyor.

Mini'den müşterileri selamlayan billboard'lar

Mini'den müşterileri selamlayan billboard'lar

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.