Minecraft evde kalan çocukları yeni dünyaları keşfe çağırıyor

Minecraft eğitsel içeriğini üç aylığına ücretsiz erişime açıyor.

26.03.2020 - 12:10 | Arzu Nilay Kocasu

Sosyal mesafenin bir seçenek değil zorunluluk haline geldiği bugünlerde yetişkinlerin yanı sıra yüz milyonlarca çocuk da günlerini evde, insan temasından uzakta geçiriyor. Arkadaşlarıyla sosyalleşemeyen bu çocukların çoğu için ise vakit geçirmenin en aleni yollarından biri video oyunlar.

Çocukların en rağbet ettikleri video oyunlardan Minecraft, hedef kitlesinin ilgisini onların eğitimine katkı sağlamak için kullandığı bir inisiyatife imza atarak, çocuklara ücretsiz eğitim içeriği sunmaya başladı.

24 Mart’ta yaptığı duyuruyla herkesi Minecraft Marketplace’teki yeni Education kategorisini ziyaret etmeye çağıran Minecraft, blog’unda şu açıklamaya yer veriyor:

“Minecraft Marketplace’e uğrarsanız, Minecraft’taki favori derslerimizden bazılarını bulacaksınız. Bu eğitsel dünyaları kendi kendinize, çocuklarınızla, ebeveynlerinizle veya arkadaşlarınızla ziyaret edebilirsiniz. Evinizin konforunda, Uluslararası Uzay İstasyonu’nu turlayabilir hatta insan gözünün içini keşfe çıkabilirsiniz.”

Minecraft’ın eğitici dünyalarına 30 Haziran 2020 tarihine kadar buradan ücretsiz olarak erişmek mümkün.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.