Millî Piyango’nun satışında düğmeye basıldı

Milli Piyango İdaresi'nin özelleştirilmesi sürecinde danışmanlık yapacak olan Ernst & Young'un Türkiye Kurumsal Finansman

16.01.2008 - 10:10 | MediaCat

Milli Piyango İdaresi’nin özelleştirilmesi sürecinde danışmanlık yapacak olan Ernst & Young’un Türkiye Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Müşfik Cantekinler, hükümetin kendilerinden Milli Piyango’nun 2008’de özelleştirilmesi için çalışmalara başlamalarını istediğini söyledi.

Cantekinler E&Y’nin birleşme ve satın almalar raporunun açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmada “Görüştüğümüz Özelleştirme İdaresi yetkilileri hükümetin, Milli Piyango’nun kesinlikle bu yıl içinde özelleştirilmesini istediğini bize söylediler ve çalışmalara başlamamızı istediler.” dedi. Şirket tarafından hazırlanan birleşme ve satın alma raporuna göre, 2008 yılında ise iş dünyasının temsilcilerinin 15-20 milyar dolarlık birleşme ve satın alma beklentilerine karşın, Türkiye’nin 25-30 milyar dolarlık bir potansiyeli olduğu belirtildi. E&T’den Demet Özdemir ise 2008’deki 18-20 milyar dolarlık birleşme ve satın alma işlemi beklentisinin 10-12 milyar dolarının Milli Piyango, elektrik dağıtım, Halkbank, Tekel Sigara özelleştirme işlemlerinden gelebileceğini, 4-5 milyar dolarının da özel sermaye fonlarının yatırımlarıyla olabileceğini söyledi. Birleşme ve satın alma işlemlerine konu olabilecek diğer sektörler arasında perakende, ulaşım ve alışveriş merkezleri de bulunuyor.

Kaynak: Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.