Milli Anna Karenina’mız: Bihter Ziyagil

Ölümünün altıncı yıldönümünde hayranları Bihter Ziyagil'i unutmadı.

24.06.2016 - 17:23 | Cansu Karagül

Bugüne kadar yayınlanmış tüm Türk dizileri arasından bir “Top 10” listesi hazırlanacak olsa kuşkusuz Aşk-ı Memnu listenin üst sıralarında yer alırdı. Final yaptığı 24 Haziran 2010 yılından bu yana hafızalara kazınan sahneleri ve replikleriyle hâlâ dillerden düşmeyen, her yaz yayınlanan tekrar bölümleriyle reyting listelerinde zirveyi zorlayan dizinin hayranları her yıl olduğu gibi bu ölüm yıldönümünde de Türkiye’nin Anne Karenina’sı Bihter Ziyagil’i anmayı unutmadı.

Rusya’nın, aşkı için ölümü göze alan gözüpek aşık kadını Anna Karanina’sı varsa bizim de Bihter Ziyagil’imiz var diye gururlanan, Behlül-Bihter çiftinden sonra bir daha onlar kadar birbirine yakışan bir çiftin gelmediğine inanan, karaktere duydukları sevgiyi abartarak kimi zaman ölüm yıldönümlerinde işi çeşitli etkinliklerle “merhum”u anmaya vardıran Bihter fanları, “Unutursak kalbimiz kurusun” sloganıyla attıkları tweet’lerle #BihterZiyagil etiketini Twitter Türkiye gündemine yerleştirdi.

Biz de bugünün hatrına, Bihter Ziyagil’e can veren Beren Saat’in rol aldığı reklam filmlerini listeledik. İşte karşınızda, hafızalara kazınan altı Beren Saat reklamı…

Tofita

Rexona

Patos Rolls

Duru

ÇYDD

Arçelik

Giriş fotoğrafı: Uludagsozluk.com