Miller Music Factory birincileri belli oldu

Yaklaşık üç aydır devam eden Miller Music Factory yarışmasının bu seneki birincileri 25 Mayıs’ta düzenlenen final partisinde belirlendi.

02.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Yaklaşık üç aydır devam eden Miller Music Factory yarışmasının bu seneki birincileri 25 Mayıs’ta düzenlenen final partisinde belirlendi. Genç yeteneklerin performanslarını sergiledikleri partide Avrupalı ünlü grup Scratch Beatbox da sahne aldı.

Miller’ın üçüncü kez düzenlediği ve bu yıl artırılan kategorilerle artık Miller Music Factory olarak anılan yarışma, final partisi ile bu seneki maratonuna son verdi. Müziğe gönül vermiş genç yeteneklere yeni ufuklar açarak kariyer imkânı sunan yarışmada, halk oylaması sonucu her kategoriden seçilen üç finalist Miller Music Factory Final Partisi’nde performanslarını sergiledi.

25 Mayıs gecesi Parkorman’da gerçekleştirilen Miller Music Factory Final Partisi’nin sunuculuğunu Cenk-Erdem ikilisi yaptı. Yarışma sonucu Miller Best Producer, Compel’den hediye çeki; Miller Best DJ, bir adet DJM 600 ve 2CDJ 200; Miller Best MC, Blue Mic; Miller Best Hip Hop Act ise 3000 USD lik hediye çeki kazandı.

Murat Abbas, Göktuğ Çitçi, Ali Şahinbaş, Muzo Berberoğlu, Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Joker (Murat Demirhan), Arkın Çelik, Tangun Gencel, Suat Kavukluoğlu, Oben Budak, Yiğit Karaahmet ve Mohammad Fathi’nin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilen yarışmacılar arasından yılın ‘En İyi DJ’i, ‘En İyi Prodüktör’ü, ‘En İyi MC’si ve ‘En İyi Hip-Hop Act’i seçildi. Avrupa’nın ünlü gruplarından Scratch Beatbox ile eğlencenin daha da yükseldiği gecenin ilerleyen saatlerinde B Boy Dans Show ve DJ Tangun sahne aldı.

Yarışmacılar finalden önce iki günlük atölye çalışmasına katıldı

Müziğe gönül vermiş genç yeteneklere yeni ufuklar açarak kariyer imkânı sunan yarışmada, halk oylamasının ardından ikinci elemeler gerçekleştirildi. Her kategoriden seçilen üç finalist, final partisinden önce Parkorman’da düzenlenen iki günlük Miller Music Factory Atölyesi’ne katıldı.

23-24 Mayıs’ta gerçekleştirilen atölye çalışmasında yarışmacılar, kendi kategorisinin profesyonellerinden eğitim alma şansı yakaladı. Dinamo 103.8 FM DJ’leri, atölye çalışması süresince geçmiş yıllarda olduğu gibi DJ’lik sanatı üzerine deneyim ve bilgilerini finalistlere aktardı. Atölye çalışmasının ilk gününde, Prodüksiyon & DJ ve Hip-hop MC kategorileri için özel forumlar düzenlendi.

Adaylara DJ ve MC’lik sanatı, ekipman bilgileri, elektronik müzik araştırma kaynaklarının anlatıldığı atölyede aynı zamanda elektronik müzik endüstrisi ve DJ’lik tekniği üzerine bilgiler verildi. Atölye çalışmasının ikinci günü düzenlenen panelde tüm adaylar Scratch & Doc Tone & DJ Superjam ile tanışma imkânı buldu.

Miller Music Factory 2006 Birincileri

En İyi DJ Umutbas, Hakkı Umut BAŞ

En İyi MC Pit10, Server URAZ

En İyi Hip-Hop Act SSP, Emre ÖZDOĞMUŞ& Hanifi YILDIRIM&
Sedat CANOĞULLARI&Uğurcan DELİBALTA

En İyi Electronica Producer MO-X , Murat KARHAN&Onur DİKMEN

En İyi Dance Producer Sistamatik, Serhat BEDUK

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.