Migros’un perakende medya şirketi Mimeda faaliyete geçti

Mimeda, markaları doğru alanda ve doğru zamanda, doğru hedef kitleyle buluşturmayı hedefliyor.

07.09.2021 - 11:32 | MediaCat

Migros’un, duyurusunu Haziran ayında Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamayla gerçekleştirdiği perakende medya şirketi Mimeda faaliyete geçti. Data, iletişim kanalları ve reklam teknolojisini bir araya getiren Mimeda, markaları doğru alanda ve doğru zamanda, doğru hedef kitleyle buluşturmayı hedefliyor.

Data entegreli iletişim kanallarına sahip pazarlama platformu Mimeda, sadakat programı Money aracılığıyla müşterilerinin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını tanıyarak iş ortaklarına güvenilir, kaliteli ve onaylı datadan türettiği öneri hizmeti sunacak; veriler uzman ekipler tarafından analiz edilerek, iş  ortaklarıyla yönlendirici içgörüler paylaşılacak. Ayrıca Migros tarafından oluşturulan alışveriş modellemelerin farklı metriklerle birleştirilmesiyle oluşturulan öngörüler sayesinde, markaların kullanması gereken iletişim kanallarının belirlenmesine yardımcı olunacak.

Mimeda Yönetici Direktörü Kına Demirel

Mimeda Yönetici Direktörü Kına Demirel, konuya dair, “Mimeda pazarlama platformunun 5 ana bölüm ve 15 farklı iletişim kanalı bulunuyor. Birlikte çalıştığımız markaların doğru hedef kitleye, doğru kanal üzerinden ulaşabilmesi için özel bir ekiple gerekli tüm aksiyonların alınmasını sağlıyoruz. Mimeda’nın pazarlama platformunda mağaza içi iletişimden sosyal medya kanallarına, tematik kanallardan üç kat daha fazla kişiye erişim sağlayan MigrosTV’den Türkiye’nin ilk markalı espor platformuna ve 120 binden fazla marka elçisine ulaşmak mümkün. Diğer platformlardan bizi ayrıştıran en önemli özelliğimiz, oluşturulan medya bütçesinin verimli kullanılıp kullanılmadığının ölçülmesine olanak sağlamamız. Ayrıca çalıştığımız markaların sadece online değil fiziksel mağaza satışlarına da entegre rapor sunabilen tek yapıyız. Böylece markalar reklam harcamalarını en doğru şekilde optimize edebilir” dedi.

Mimeda, iş ortaklarının reklam bütçelerinden maksimum ROAS’ı elde etmeleri ve müşteri sayısının en az iki kat artırılmasını hedefliyor. İlerleyen dönemde Türkiye’nin özellikle kaliteli içerik üreten yayıncılarıyla işbirliğine gidilerek data entegreli yayınların devreye alınmasının yanı sıra Migros’un online kanalları Sanal Market ve Migros Hemen içerisinde kişiselleştirilmiş reklam kanalları aracılığıyla pazarlama deneyimi hizmeti sunulması planlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.