Migros’a yeni talipler

Türkiye’nin en büyük perakende zinciri Migros için teklif vermek üzere,

10.01.2008 - 10:17 | MediaCat

Koç Holding’in çoğunluk hissesini satışa çıkardığı Türkiye’nin en büyük perakende zinciri Migros için teklif vermek üzere, Hırvat perakende şirketi Agrokor’un özel sermaye fonu Blackstone ile görüşmeler yapmakta olduğu bildirildi. Blackstone konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken Agrokor’dan bir yetkili bu bilgiyi teyit etmesi veya yalanlamasının mümkün olmadığını söylerken Reuters’a bilgi veren bir kaynak, “Agrokor, Blackstone ile görüşüyor” dedi.

Migros için hafta içinde teklif vermesi beklenen şirketler arasında Kohlberg Kravis Roberts & Co LP (KKR), özel sermaye şirketi Bain Capital’in de bulunduğu bildirilmişti. Kaynaklar, BC Partners’ın da Türk özel sermaye şirketi Turkven ile birlikte teklif vereceğini söylediler.


Sabancı ve Carrefour çekilmişti…

Talipler arasında yer alan özel sermaye şirketi CVC Capital Partners’ın Migros’a teklif vermeyeceği öne sürülmüştü. Sabancı Holding ile partneri Fransız perakende şirketi Carrefour satış sürecinden çekildiklerini Pazartesi günü açıklamışlardı. Migros’taki satış sürecinde daha önce Carlyle, Anadolu Grubu, Ülker ve Kiler de çekilmişti.

Koç, Eylül ayında Rus Alfa’nın da Migros ile ilgilendiğini açıklamıştı ancak Alfa henüz bir açıklama yapmadı. İsveçli perakende şirketi ICA ve ana şirketi Ahold da teklif vereceği haberleri konusunda yorum yapmaktan kaçındı.

Kaynak: Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.