Microsoft Türkiye’de atama

Microsoft Türkiye Müşteri ve İş Ortakları İlişki Yönetimi (CPE) Direktörlüğü görevine

21.11.2007 - 09:35 | MediaCat

2005 yılından bu yana Microsoft Türkiye’de İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Işık Aydın Deliorman, Müşteri ve İş Ortakları İlişki Yönetimi (CPE) Direktörlüğü görevine atandı.

Atama kararıyla ilgili bir açıklama yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, “Bu atamayla Microsoft Türkiye’nin müşteri ve iş ortaklarıyla ilişkilerinde çıtayı daha da yükseğe koyacağını ve bu alanda örnek bir memnuniyet düzeyi elde etmeyi hedeflediğini” söyledi.

Microsoft Türkiye’de İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Işık Aydın Deliorman, Müşteri ve İş Ortakları İlişki Yönetimi (CPE) Direktörlüğü görevine atandı. Müşteri ve İş Ortakları İlişki Yönetimi, ürün ve hizmetler aracılığıyla müşterilerin ve iş ortaklarının zengin bir deneyim yaşamasını, memnuniyetin istikrarlı ve sürekli bir şekilde artmasını amaçlıyor. Bu çerçevede rol, şirket içi tüm birimlerle koordineli çalışarak, müşterilerin ve iş ortaklarının geri bildirimlerinin iyi değerlendirilmesini ve iş süreçlerinin kolaylaştırılmasını da kapsıyor.

Başarılı bir şekilde yönetilen Müşteri ve İş Ortakları İlişkileri, sadece memnuniyetin en üst düzeye çıkmasını değil, yeni müşteri sayısının da hızla artmasını sağlıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitiren Işık Aydın Deliorman 1988 yılında Hewlett – Packard şirketinde göreve başladı. Şirketin Servis ve Satış Operasyonları Bölümlerinin oturtulması ve yeniden düzenlenmesinde görev yaptı. Daha sonra HP’nin Türkiye İnsan Kaynakları Yönetimi’ni üstlendi ve 2002 yılındaki HP – Compaq birleşmesi sırasında Entegrasyon Yönetimi’ni başarıyla yürüttü. Hewlett-Packard’daki profesyonel yaşamı boyunca şirketin stratejik planlama, süreç yönetimi gibi konularını Kalite Yöneticisi ve Yönetici Danışmanı olarak sürdürdü; HP-Compaq birleşmesi öncesi iki yıl süreyle Uluslaralarası Kalite, Planlama ve Müşteri Deneyimi Yöneticiliğini sürdürdü. Mart 2005’te İnsan Kaynakları Müdürü olarak Microsoft Türkiye’de göreve başladı. Bu görevde yaptığı çalışmalarla Microsoft Türkiye’nin sürdürülebilir ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için gerekli zemini hazırlarken; müşteri, iş ortağı ve çalışan odaklı iş yapma anlayışının güçlenmesine de katkıda bulundu. Aydın, İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine atama yapılıncaya kadar bu görevi de vekaleten sürdürmekte. Işık Aydın Deliorman evli ve iki çocuk annesi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.