MediaCat

Microsoft Bitcoin’i ödeme seçenekleri arasına ekledi

Teknoloji devi Windows, Windows Phone ve XBOX alışverişlerinde artık Bitcoin de kabul ediyor.

Microsoft Bitcoin’i ödeme seçenekleri arasına ekledi

Bitcoin kabul eden markalar arasına bugün ilginç bir isim eklendi. Dijital içerik alışverişi için önerdiği ödeme seçenekleri arasına Bitcoin’i de ekleyen Microsoft; Windows, Windows Phone ve XBOX dijital mağazalarında sanal para birimini kabul etmeye başladı.

Techcrunch’ın haberinde Microsoft’un ödemeler için Bitcoin ödeme çözümleri sunan Bitpay‘den destek aldığı belirtiliyor. Haberde, henüz ne Microsoft ne de Bitpay tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da, ödeme ekranlarında Bitcoin seçeneğinin görülmeye başlandığı ifade ediliyor.

Microsoft Bitcoin'i ödeme seçenekleri arasına ekledi

Marka Bitcoin kabul etmeye başlamış olsa da kullanıcılar sanal para birimi ile şu aşamada doğrudan alışveriş yapamıyor. Bitcoin kullanmak isteyen kullanıcılar Bitpay ile Microsoft hesaplarına para yükleyebiliyor, ardından alışverişlerini yükledikleri bu kredi aracılığı ile Microsoft hesapları üzerinden gerçekleştiriyor.

Techcrunch geleneksel olarak bu gibi teknolojilere karşı yavaş adımlarla ilerlemeyi tercih eden Microsoft için Bitcoin adımının sürpriz niteliğini taşıdığını ifade ediyor ve gelişmeyi, şirketin yeni CEO’su Satya Nadella ile birlikte benimsediği profilin bir yansıması olarak değerlendiriyor.

Kaynak: Techcrunch

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.