Microsoft’un gizli anti-Google lobisi

Yazılım devi Microsoft’un PR ajansı Burson-Marsteller aracılığıyla Google aleyhinde...

25.09.2007 - 17:53 | MediaCat

Yazılım devi Microsoft’un PR ajansı Burson-Marsteller aracılığıyla Google aleyhinde web aramada ‘adil ve özgür rekabet’ ile müşteri gizliliği hakkında lobi çalışması yürüttüğü ortaya çıktı.

Burson-Marsteller son aylarda bu çerçevede Amerikalı ve Avrupalı reklam yayıncılarını, yargı ve yasama güçlerini Google aleyhine alarma çağırdı.

B-M’in Microsoft için yaptığı bu gizli lobi faaliyeti ilk olarak Pazar günü İngiliz Observer’da ortaya çıktı ve B-M yöneticisi tarafından İngiliz sigorta firması Esure’un bir yöneticisine bu ay başında gönderilen e-mail’den bahsedildi. E-mail’de İnternet arama pazarında rekabet şartlarının sağlanması için destek isteniyordu.

B-M, Microsoft’la olan ilişkisini açığa vurmazken gizlilik ve rekabet işlerinin konuşulduğu i-comp.org adına hareket ettiklerini açıkladı. Açıklama yapan bir Microsoft yetkilisi ise B-M müşterisi olduklarını kabul etmenin yanı sıra i-comp.org’un arkasındaki grubun kurucu üyelerinden biri olduklarını açıkladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.