Michelin’in de artık ‘marka sesi’ olacak

Michelin kendi markalarıyla özdeşleşmiş melodileri olan Intel, Nokia, T-Mobile gibi teknoloji markaları...

02.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Michelin kendi markalarıyla özdeşleşmiş melodileri olan Intel, Nokia, T-Mobile gibi teknoloji markaları arasına katılıyor. Michelin’in 32 saniyelik ses klibi televizyon ve radyo reklam kampanyalarında, telefon bekletme sistemlerinde ve dijital medya dahil dünyanın her yerinde bütün medya platformlarında kullanılacak.

Dünyaca ünlü lastik markası yeni ses logosunun, markanın değerini ve vizyonunu birleştirme aracı olduğunu belirtiyor. Michelin, 32 saniyelik melodinin ve daha kısa bir sesli tanıtımın “modernitenin, değişkenliğin, yeniliğin, kalitenin ve memnuniyetin eşsiz bir ifadesi” olduğunu ve iletişim gücünü artıracağını iddia ediyor.

Sixime Son’un tarafından yaratılan Michelin’in 32 saniyelik ses logosunu buradan dinleyebilirsiniz.

Michelin’in kıdemli başkan yardımcısı Claire Dorland Clauzel şöyle diyor: “Logo markayı lastik adamın kişiselliğini vurgulayıp farklılık yaratarak önemli ölçüde destekliyor. Dahası verilen mesaj kolayca anlaşılıyor.”

Bu yılın başlarında Michelin, lastik adamının gelerek bir sürücüyü kurtarışının anime edildiği global bir pazarlama kampanyası başlatmıştı. Kampanya, ülkemizde de yayınlanıyor.